Babil.com
Kalkınma Sürecinde Çalışma Ekonomisi Üzerine Düşünceler % 45indirim

Kalkınma Sürecinde Çalışma Ekonomisi Üzerine Düşünceler

Kolektif

Efil Yayınevi

60,00 TL 33,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
4 adet stoklarımızda

İstihdam durumunun, yoksulluktan kurtulma ve işgücüne katılımı teşvikte temel belirleyici olmasından dolayı işgücü piyasası gelişmekte olan ülkelerde ekonomik ve sosyal ilerlemeyi belirlemede merkezi bir rol oynar. Hükümetler artan bir biçimde insanca işi teşvik eden politikalara öncelik verirken, genellikle karmaşık olan işgücü piyasaları ve kalkınma arasındaki ilişki için daha iyi bir anlayışa ihtiyaç vardır.

Bu kitap, pek çok farklı ülkedeki politika belirleyiciler ve öğrenciler için değerli bir kaynak olacaktır. Teknik detaylara yer vermeyen bu çalışma, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerden derlenmiş örnekleri içermekte, işgücü piyasasının rakamlarıyla daha kapsamlı kalkınma ve büyümenin sonuçları arasında bağlantı kurmaktadır.

- John Blomquist, Baş Ekonomist Güney Asya İnsani Gelişme, Dünya Bankası

“Kalkınma Sürecinde Çalışma Ekonomisi Üzerine Düşünceler” gelişmekte olan ülkelerdeki çalışma ekonomisin temel noktalarının merak uyandıran ve erişilebilir bir genel değerlendirmesini ortaya koymaktadır. Bu çalışma, politika tartışmaları için teoriler, mevcut bulgular ve çıkarımlar arasında etkileyici ve yol gösterici bir denge sağlamaktadır.

- Doç. Dr. Marc Muendler, California Üniversitesi, İktisat Bölümü - San Diego

Bu kitap çalışma ekonomisi alanına özgün bir katkı sağlamaktadır. “Kalkınma Sürecinde Çalışma Ekonomisi Üzerine Düşünceler”i, yeni perspektifleri ve kolay anlaşılır tarzı nedeniyle okuyuculara şiddetle tavsiye ederim. Gelişmekte olan ülkelerdeki işgücü piyasalarını ve istihdam konusunu anlamak isteyenler için okunması gereken bir kitaptır.

- Alakh N. Sharma, İnsani Gelişme Enstitüsü Direktörü ,Yeni Delhi, ve Indian Journal of Labour Economics’in Editörü

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 260
Barkod : 9786054160501

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Babil.com  
EDORAS