Babil.com
Kamus-ı Türki % 40indirim

Kamus-ı Türki Ciltli

Şemseddin Sami

Şifa Yayınevi

200,00 TL 120,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
1 adet stoklarımızda

“Lügatlar lisânın hazinesi mesabesindedir. Zira lisan, insanın ifâde-i merâm için bir araya getirdiği kelimelerden ibarettir…” ifadeleriyle başlar Şemsettin Sâmi, klasikleşen eserine.

Ancak maalesef ki hazinelere bile bazen gereken önem gösterilmemektedir.

Sami’nin iki yıl gibi kısa bir sürede hazırladığı, Sultan İkinci Abdulhamid Han’ın tahta çıkışının 25. senesine ithaf olunarak 1901 yılında ilk defa İkdam gazetesi tarafından basılan eserin yeniden gözden geçirilme vakti çoktan gelip geçmişti bile.

Devri için en geniş çaplı Türkçe kamus olma özelliğini taşıyan bu eser ilginçtir ki hak ettiği saygıyı görmemiş ve yüz yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen yapılan ilk baskıdan fotokopi yöntemiyle çoğaltılarak tekrar tekrar basılmış, hali hazırda piyasada kopyalanmış baskıları bulunan kamus, sağlıksız kopyalama yüzünden silinmeye yüz tutmuş, yazıları yer yer okunamaz hale gelmiştir.

Bu çalışmada mevcut okuma problemini izale etmek ve eseri daha kullanışlı hale getirmek için bütün eseri baştan aşağı yeniden dizerek, okuma kolaylığı sağlayan renklendirmeler yapılmıştır. Buna ek olarak zaman zaman verilen yabancı kelimeler, asıl kaynaklardan kontrol ederek aslına uygun olarak tashih edilmiştir. 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : 2012
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 17,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Osmanlıca
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 1600
Barkod : 9786056196379
Babil.com  
EDORAS