ÜYE OL        GİRİŞ   
Kantura % 35indirim

Kantura

Müjdelenen Bir Millet

Erol Çalı

Elhamra Yayınları

15,00 TL 9,75 TL
Stoktan Teslim

İman ettiği Allah’ından vazgeçmediği için ateşe atılan Hz. İbrahim’in eşinin ismi Kantura’dır. Ve Kantura Türk boylarının anası olarak kabul edilir. Aynı zamanda rivayete göre Hz. Muhammed de Türklerden Kanturaoğulları diye söz ederdi. İşte bu yüzden 9. yüzyılda Müslüman olan Türkler, soyları sorulduğunda; “Babamız İbrahim, amcamız İsmail” derlerdi.

Hz. Ali, Türkleri ‘hiç puta tapmamış bir kavim’ olarak tarif eder, çünkü onlar Müslüman olmadan önce de hiç putperest olmamışlardır. Adeta İslam’la tanışacakları günü beklemişlerdir.

Prof. Dr. Zekeriya Kitapçı’ya göre, Türk Milleti’nin, külli manada Müslüman olması; ilahi kader kalemleri tarafından yazılmış bir büyük senaryodur. Bu ilahi senaryonun yine ‘Bezm-i Ezel de’ Allah tarafından seçilmiş en büyük kahramanları ise Saltuk Buğra Han ve Karahanlı Türk Hakanları, Selçuklu Sultanları, Osmanlı İslam Padişahları ile İslam dininin son iman erleridir.

Tarihçi Yılmaz Öztuna ise bu sırlı kavimle ilgili olarak “Türklerin İslamiyet’i kabul edip Müslüman bir kavim olarak tarih sahnesine çıkışları ve büyük tesirler icra etmiş olmaları dünya tarihinde hemen hemen emsalsizdir” ifadelerini kullanır. Ve işte bu necip milletin atası olan Kanturaoğulları , İslam’la tanıştığı günden itibaren, Allah’ın ve Resul’ün kutsal emane tini canı pahasına taşımış, zamanı geldiğinde de asıl sahibine teslim etmiştir.

  • Hz. İbrahim’in eşi Kantura Türk müydü?
  • Kanturaoğulları Hz. İbrahim’in soyundan mı geliyor?
  • Kantura, Hz. Muhammed’in son halkasının müjdelediği; İslamiyet’in ve mazlumların hamisi Türkler mi?
  • Kanturaoğulları nasıl bir kavimdi, hangi sırlı özelliklere sahipti?

Orta Asya’dan, Selçuklu’ya, Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne İslam’ın bayraktarı olarak müjdelenen bir milletin serüvenini Kantura’da okuyacaksınız.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 240
Barkod : 9786056555534

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Kenan Özcan

Katkıda Bulunan (İçerik)
Burhan Maden

Babil.com  
ANDUIN