ÜYE OL        GİRİŞ   
Kapitalist Ekonominin Temelleri Çağdaş Kapitalizmin Marksist Ekonomik Tahliline Giriş % 20indirim

Kapitalist Ekonominin Temelleri Çağdaş Kapitalizmin Marksist Ekonomik Tahliline Giriş

Jacques Gouverneur

İmge Kitabevi Yayınları

41,00 TL 32,80 TL
Stoktan Teslim

Doğu Avrupa'da 1989'dan bu yana ortaya çıkan siyasi altüst oluşlar ortadayken, marksizim ve marksist ekonomik teori hala bir anlam taşıyor mu? Bu ülkelerin pazar ekonomisine dönmeleri açıkça marksizmin iflası anlamına gelmiyor mu?Sürekli sorulan bu sorulardan yola çıkan Kapitalist Ekonominin Temelleri, marksist ekonomik teoriyi en açık seçik, en yalın biçimde sunarak kapitalist toplumu çağımızdaki gerçeklerini çözümlenmesinde marksist ekonomik yaklaşımın ortaya koyduğu zenginliği sergiliyor.

Marksist yaklaşımın "eskimek" şöyle dursun, günümüz dünyasının anlaşılması için ne kadar önemli olduğunu ortaya koyarak bu çerçeve içinde günümüzün başlıca sorunlarını tartışıyor: Verimlilik yarışı, "tüketim toplumunun" sınırları, çalışma süresinin azaltılmasına karşı direnç, sermaye ile ekonomik gücün birikimi, pazarlama, üretimin uluslararasılaşması, meta üretiminin genişlemesi, reklam salgını, ekonomide devlet müdahalesi, ekonomik bunalımlar ile işsizlik, "üçüncü dünya"daki yoksulluk...

Kitap liberal ideolojinin köklü bir eleştirisiyle sonuçlanıyor: "İşçilerin kapitalist sömürüye karşı yürüttükleri mücadele, her türlü liberal ideolojiye karşı ideolojik mücadeleyi de zorunlu kılıyor."

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri :
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 317
Barkod : 9789755331898
Babil.com  
ANDUIN