ÜYE OL        GİRİŞ   
Kara Kitap % 32indirim

Kara Kitap

Orhan Pamuk

Yapı Kredi Yayınları

38,00 TL 25,84 TL
Tükendi

"Zengin, yaratıcı, modern bir ulusal destan."

- The Sunday Times

Galip, çocukluk aşkı, arkadaşı, amcasının kızı, sevgilisi ve kayıp karısı Rüya’yı karlı bir kış günü İstanbul’da aramaya başlar. Çocukluğundan beri yazılarını hayranlıkla okuduğu yakın akrabası gazeteci Celâl’in köşe yazıları, bu arayışta ona eşlik edecektir. Okuyucu, bir yandan her bacası, her sokağı, her insanı başka bir esrarlı âlemin işaretine dönüşen İstanbul’da Galip’in araştırmalarını ve karşılaştığı kişileri izlerken, bir yandan da bu araştırmaları tuhaf hikâyelerle tamamlayan Celâl’in köşe yazılarıyla karşılaşır. Eski cellatların hikâyelerinden Boğaz’ın sularının çekileceği felaket günlerine, kılık değiştiren paşalardan yüzlerimizin üzerindeki anlamın sırlarına, İstanbul’un ücra ve karanlık köşelerinden gülünç ve tuhaf kişilerine, yakın tarihimizden günlük hayatımızın unutulmuş ve şaşırtıcı ayrıntılarına kadar uzanan bu araştırma, Galip’i hem kayıp karısına hem de hayatımızın içine gömüldüğü kayıp esrara doğru çekecektir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 423
Barkod : 9789750826139

Katkıda Bulunanlar

Türk Edebiyatında yeni bir soluk

25. yaşını kutlayan Kara Kitap Türk edebiyatı açısından doğuyu ve batıyı sentezleyen , anlatımında tüm dünyaca sevilen eserleri epigraf olarak kullanan ,yoğun anlatıma sahip kuşkusuz gerçek Orhan Pamuk sever okurların en sevdiği eserdir. Aceleye getirilerek 3-4 günde okunacak değil, tam aksi sindirerek ağır ağır okunacak her sayfası ayrı bir hazine olan bir şaheser.

A
Alican Sunal  -   25.04.2016
Bir Efsane

Galip'in arayışları, keşfettikleri, en önemlisi kendisini keşfetmesi, içinde bulunduğu hayatın ona ait olmadığını keşfetmesi ve Celal'in yerine geçmesi.Bende derin izler bıraktı. Çünkü arayışlarının sonucuna ulaştı ve bazı bedeller ödedi. Derin çalışmalar yapılarak yazılan bir kitap olduğunu bir yerden okumaya bile gerek yok zaten okurken anlaşılıyor.

D
Dilvin Kiriş  -   16.02.2016
Şahane!

Nostalji, eski eşyaların hafızada bıraktığı etkiler, hatta bazen eşyaların kokusu, kokuların çağrıştırdığı anılar, sokaklar, apartmanlar, kesilmiş köşe yazıları, kısacası sararabilen her şey. Yazılar,kitaplar, aşklar...

H
Hilal Türksever  -   15.02.2016
Babil.com  
ATES