Babil.com
Karşı Ateşler % 32indirim

Karşı Ateşler

Neoliberal İstilaya Karşı Direnişe Hizmet Edecek Sözler

Contre-feux - Propos pour servir a la resistance contre l’invasion neo-liberale

Pierre Bourdieu

Sel Yayıncılık

20,00 TL 13,60 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 adet stoklarımızda

Neoliberalizmin totaliter ve antidemokratik karakterini ilk kavrayan düşünürlerden biri olan Pierre Bourdieu’nün bu “karşı ateşleri”, onun militan bir filozof olarak tavrının da göstergesidir. Sartre’dan ve Foucault’dan devraldığı gelenekle, bilgisini ve “entelektüel sermayesi”ni neoliberalizme karşı toplumsal hareketlerin hizmetine sunan Bourdieu, başta Dünya Bankası ve IMF olmak üzere, iktisatçıların, gazeteci ve televizyoncuların, politikacıların, “entelektüellerin” ürettiği ve “seçeneksiz” diye sunulan egemen söylemi didik didik ediyor.

Enternasyonal bir mücadele davetiyesi olarak okunabilecek her bir metinle Bourdieu, bilimin ve Akademi’nin, egemenlerin emrinde yalanı ve demagojiyi yayabileceği gibi, sınıf mücadelesinin bir aracı olabileceğinin de altını çiziyor.

Doğa ve insan üzerindeki vahşi kapitalist sömürünün her türüne sahne olan, otoriteye biat edenlerle yaratıcı ve özgür düşünceden yana olanlar arasındaki mücadelenin kitle iletişim araçlarından Akademi’ye dek her alanda sürdüğü günümüz Türkiyesi’nde esin ve güç kaynağı olabilecek metinler...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 140
Barkod : 9789755708522

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Sertaç Canbolat

Editör
Işık Ergüden

Kapak Tasarım
Gülay Tunç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Hazırlayan
Mısra Gökyıldız

Babil.com  
ATES