ÜYE OL        GİRİŞ   
Kasap % 30indirim

Kasap

Avenue des Geants

Marc Dugain

Pegasus Yayınları

39,90 TL 27,93 TL
Stoktan Teslim

Gerçek bir seri katilin beynine girmeye hazır olun!

1960’ların en ünlü katillerinden birinin hayatından ilham alan Kasap Amerika’nın altmışlı ve yetmişli yıllarının çalkantısı altında gerçek bir seri katilin gelişimini gözler önüne seriyor. İki metreden uzun boyu ve Einstein’dan yüksek IQ’suyla Al Kemper hiçbir zaman sıradan biri olmamıştır. Ebeveynlerinin boşanması ve annesinin kendisine kötü davranması yüzünden zor bir çocukluk geçiren Al’in hayatı, Amerikan Başkanı John F. Kennedy’nin öldürüldüğü gün büyükanne ve büyükbabasını öldürmesiyle sonsuza dek değişecektir. Bir psikiyatri kliniğinde beş yıl tedavi gören Al, hastanedekileri akli dengesinin yerinde olduğuna ikna edip özgürlüğüne kavuşmuştur ama içindeki cinayet isteğini bastıramıyordur. Annesinin taşındığı Santa Cruz’da bir yandan polislerle arkadaşlık eden, hatta yerel polis şefinin kızıyla evlenme hayalleri kuran Al, bir yandan da otostop çeken öğrenci kızları arabasına alıp tüyler ürpertici cinayetler işlemektedir.

Marc Dugain bir seri katilin çetrefilli beynine ustalıkla dalarken aynı zamanda Vietnam Savaşı ile hippi akımı ve komünizm arasında kalmış 1960’lar ve 70’ler Amerikası’nın çarpıcı bir portresini de çiziyor. 

“Çarpıcı ve rahatsız edici bir roman.”

-Le Figaro

“Güçlü konusu, zeki kurgusu ve yazım tarzıyla Kasap elinizden bırakır bırakmaz yeniden almak isteyeceğiniz bir kitap olacak.”

-Les Echos 

“Dugain, Kasap’ta aslından ayırt edilemeyecek bir seri katil portresi çiziyor.”

-L’Express

“Bu kitapta okuyucuyu en çok etkileyen şey başkarakterin karmaşık düşünce yapısında yazarın bizi çıkardığı soluk kesici yolculuk.”

-Telerama

“Bir caninin zihnine hiç bu kadar yaklaşmamıştınız.”

-Le Point

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 360
Barkod : 9786052991190

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Hakan Can Utku

Editör
Zeynep Şehiraltı

Kapak Tasarım
Yunus Bora Ülke

Katkıda Bulunan (İçerik)
Meral Gök

Babil.com