95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!
0,0
0 değerlendirme
Geçici olarak temin edilememektedir.

Kitap Hakkında

Yağmur Yağacak...

“Hatırlıyorum da kelimelerini bir bir:
Şairlerin flaşları kalpleridir
Dışarıya da parlamalı biraz
Kaldı ki ben içimde gezinmekten yoruldum
Sensin, iyi anlarsın beni
Gözlerine başka türlü bakıyorum
Ben bütün gözlere başka türlü bakıyorum şimdi
Nemli bir tülbent olup buğulanıyor
Ve yaslı ve mahzun
Ve devrilmiş bir boya kabı gibi de yoğun
Memleketimin gözleri
Yağmur yağacak.” diyordu “Flaş” adlı şiirinde Edip Cansever. Ülkemizin ve dünyanın yaşadığı zor bir yazın üzerine bütün bereketiyle yağmur yağacak şimdi. Kaybettiğimiz onca canın, yeşilin ve gökyüzünün yasını tutarak eylülü selamlıyoruz. Kayıpların yasını tutan ama yarına da umut saklayan sözlerle beşinci sayımız sizinle buluşuyor.

Bu sayımızda şiirleriyle Mehmet Aycı, Cevdet Karal, Cengizhan Orakçı, İsmail Karakurt, Önder Öztürk ve Murat Karacan yer alıyor. Beğenerek okuyacağınızı umduğumuz hikâyeler de dergimizin sayfalarına anlam katıyor. Hüseyin Akın, Bekir Şakir Konyalı, Faruk Dinç ve Aliye Uslu Üstten, beşinci sayımızın hikâyeleriyle öne çıkan isimleri.

Mehmet Can Doğan, önceki sayılarımızda olduğu gibi ilgiyle okunduğunu düşündüğümüz Şiirin Yapısı’nı kesintisiz olarak sürdürüyor. Geleneksel şiir ve modern(serbest) şiir üzerinden şiir formlarının değişkenliğine dair tespitlerde bulunuyor. Ahenge karşı ritimin modern şiirdeki karşılığına dair çözümlemeler yapıyor. Necmettin Turinay hocamızın kaleme aldığı eleştirel bir metin de bu sayımızın güzel sürprizlerinden. Mustafa Kurt, “Susanları Anlamak İçin Sözlük”te susmanın yapıcı diliyle kelimelerin hâldeki anlamlarına yeni örnekler ekliyor. Eray Sarıçam’ın, Halkın Mutsuzluk Lekeleri(şiir) üzerine eleştirel değerlendirmeleri dikkat çeken bir yazı olarak sayfalarımız arasında. Yine, Tuba Dere, bir dönemin nabzını tutan Türk pop müziğinin serüvenini sayfalarımıza taşıyor. Mehmet Aycı’nın yayımlanacak olan Şamanın Yüz Rüyası adlı yeni ve özgün, ilk romanından uzun bir tadımlık da okuyucularımıza sunuldu. Selçuk Azmanoğlu ve Mehmet S. Fidancı ise, çağrışımcı ve düşündüren fotoğraflarıyla bu sayımızı süsleyenlerden.

Yeni kalemlere, genç isimlere yer verdiğimizi önceki sayılarımızda da belirtmiştik. Bunun çoğalacağını umuyoruz. Hikâyeleriyle Selim Sencer, Özay Erdem ve Nihan Özebeoğlu; denemede M. Burak Çelik ve Betül Karateke Bayat aramıza yeni katılan isimler oldu.

Altıncı sayımızda buluşmak dileğiyle, tüm okurlarımızı muhabbetle selamlıyoruz. Esenlikle...

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  40
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  40,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Dergi
 • Barkod
  3990000021101
 • Basım tarihi
  Eylül 2021
 • Boyutlar
  23,00cm x 33,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com