ÜYE OL        GİRİŞ   

Kerkük’ün Kimliği % 35indirim

Kerkük’ün Kimliği

Mahir Nakip

Bilgi Yayınevi

35,00 TL 22,75 TL
2 adet stoklarımızda

"Bir şehrin kimliğini demografisi değil, kültürü ortaya koyar?

"Tarihin talihsiz gelişimi sonucu sınırlarımızın dışında kalan Musul, Kerkük ve Erbil, Türk kültürünü bağrında barındıran önemli şehirlerdir. Tarihi kaynaklarımız bu şehirler hakkında çok şeyler kaydeder.

...Son yıllarda bölgemizde olup biten oyunlar her Türk aydınını derin düşündürmektedir. Bugünkü ortamda Kerkük şehrinin Türk olan nüfus yapısı ABD işgali altında değiştirilerek yeni bir etnik harita çizilecek ve siyasi denge değiştirilecektir. Şimdi de bu sürece referandumla resmi bir kılıf aranıyor. Mahir Nakip, Kerkük'ün Kimliği'nde, yanlış güzergâha girmiş bir sürecin yanlışlığını, kasıtlılığını, hatta sahteliğini kaynaklara dayanarak ispatlamaya çalışmaktadır. Kerkük'ün Kimliği kimseyi incitmeden ve kırmadan efendice bir gerçeği göstermeye çalışıyor."

- Prof. Dr. İlber Ortaylı

Irak'ın ve hatta Ortadoğu'nun siyasi geleceğini de yakından ilgilendiren Kerkük sorunu, ne yazık ki kentin etnik ve dini yapısının gerçek rengi incelenmeden ele alındığı için, siyaset gözlemcileri ile dış politika yazarlarının rasyonel ve gerçekçi olmayan yaklaşımları çerçevesine oturmamaktadır. Uzmanlar dışında, meraklıları için de ilgi çekici olan bu eser, konusunda yol gösterici ve güvenilir bir kaynak niteliğindedir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2007
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 445
Barkod : 9789752201965
Babil.com  
NOGROD