95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Kırışıklıklar

3,0
1 değerlendirme
63,19 TL Bu alışverişten kazancınız: 25,81 TL
2 iş gününde temin Standart Teslimat : 06-07 Temmuz
Babil’in Yorumu

Yaşlılık, insanın yaş aldıkça çocuklaşmasına benziyor; insan, yaşamın ilk yıllarında ebeveynlerinin büyük bir heyecan ve özveriyle sunduğu bakıma sona yaklaşırken bir kez daha ihtiyaç duyuyor fakat çoğu zaman keder veren bir farkla. Bu kez roller değişiyor çünkü. Çizgi roman severlerin eserlerini büyük bir keyifle okuduğu başarılı çizer Paco Roca, hep olduğu gibi bu meseleye de dokunaklı ve vurucu bir gerçeklikle yaklaşıyor Kırışıklıklar’da; henüz ilk sayfalarda hissettiriyor hikâyesinin ne kadar çarpıcı olacağını. Yaşadıklarından artakalanları bir bir yitirmeye başlayan yaşlı bir adamın, bakımevindeki eğlenceli olduğu kadar hüzünlendiren yaşamından kesitler sunuyor okuruna Roca; baştan aşağı çaresizlikle kuşatılmış bir hikâye anlatıyor esasında ama bunu hem çizgileri hem diyaloglarıyla sıcacık ve duygu yüklü bir hâle getiriyor. Kırışıklıklar Paco Roca’yı haklı ününe kavuşturan, onun hayranlık uyandıran gözlem yeteneğini ve yaratıcı kalemini gözler önüne seren etkileyici bir çizgi roman.

Kitap Hakkında

Akıp giden zamana inat aklınızdaki kırışıklıklara meydan okumak...

İspanyol illüstratör, yazar Paco Roca’dan, 2008 Uluslararası Barcelona Çizgi Roman Festivali’nde “En İyi Çizgi Roman Ödülü”nü alan etkileyici bir grafik roman: Kırışıklıklar

Kırışıklıklar, yaşlıların dünyasına içtenlikle eğilerek, yalnızlık, sadakat, hayaller, özlem ve çaresizlik gibi kavramları ele alan samimi bir hikâye anlatıyor.

Animasyon türünde beyazperdeye de uyarlanan ve başta Goya Ödülleri olmak üzere pek çok ödüle değer görülen Kırışıklıklar, rahatsızlıkları yüzünden geriye kalan ömürlerini bakımevinde geçirmek zorunda kalan bir grup yaşlı insanın günlük hayatından kesitler sunuyor.

20 yılı aşan banka müdürlüğü görevinin ardından Emilio, Alzheimer olduğu gerekçesiyle çocukları tarafından bir bakım evine gönderilir. Zihninin karanlık dehlizlerinde şimdiki zamanla geçmiş zaman arasında gelgitler yaşayan yaşlı adam, bir yandan yeni hayatına alışmaya, bir yandan da hastalığını kabullenmeye çalışmaktadır. Neyse ki oda arkadaşı Miguel vardır da gündelik yaşamı bir nebze olsun renk kazanır.

Bakımevleri kimilerine göre uzun ve yorucu bir yolun sonu, kimilerine göreyse yeni bir hayatın başlangıcı sayılır. Paco Roca, günümüz gençlerinin ebeveynlerine karşı tahammülsüzlüğünü eleştirdiği Kırışıklıklar’da, çocukları tarafından bakımevlerine yollanarak yalnızlığa teslim edilen çaresiz yaşlıların kimselerin konuşmaya, yazmaya, anlatmaya cesaret edemediği yaşam mücadelelerine ayna tutuyor. Öyle ki, her gün başka bir oyunla bakımevini birbirine katan Miguel’in, Doğu Ekspresi’yle İstanbul'a seyahat ettiğini zanneden Rosario’nun ya da Marslılar tarafından kaçırılmaktan korktuğu için hiçbir yere yalnız başına gidemeyen Carmen’in hem “tanıdık” hem de “bizden” hikâyeleri okurları kâh güldürüyor kâh hüzünlendiriyor.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  104
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  104,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  Kuşe
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786055678654
 • Basım tarihi
  Mayıs 2018
 • Boyutlar
  19,40cm x 25,50cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • Çağrı Öztürk

  26 Mayıs 2022, Perşembe

  1. çizgi romanlarda fiyatlar uçuk, evet ekonomi berbat ama çizgi romanlar eskiden beri uçuk. Bu kitabın animasyon filmi var bulursanız izleyin, zira kitaba bu kadar para vermemiş olursunuz, o kadar da onemli bir mevzusu yok, ben sırf çizimleri sevdiğim ve arkadaş tavsiyesine kandığım için aldım ama almasam da olurmuş.

  2. Devamını Oku
Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç