ÜYE OL        GİRİŞ   
Kırmızı Pazartesi % 35indirim

Kırmızı Pazartesi

İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü

Cronica De Una Muerte Anunciada

Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

16,00 TL 10,40 TL
2992 adet stoklarımızda

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya’da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli, ancaksonun baştan belli olması, kitaba sürükleyiciliğinden bir şey kaybettirmiyor.

Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İspanyolca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 107
Barkod : 9789750721571

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Ayşe Çelem Design

Derleyen
İnci Kut

cinayet

Gabriel Garcia Marquez'in okuduğum ilk kitabı... Biraz sıkıcı olsa da yine de yer yer çok başarılı buldum.

A
Ali Okur  -   08.02.2017
çok iyi

mükemmel bir kitap hiç ara vermeden bitirdim müthişti ölmeden okunması gereken kitaplardan biri

Z
Zafer Çetin  -   02.06.2016
TAMAMEN FARKLI

Kitabın sonunun başında anlatıldığı, yaşanan by olayda toplumun farklı kesimlerinin bakış açılarıyla anlatım. Gercekten çok iyi !

M
Mehmet Furkan Özbey  -   20.04.2016
MUHTEŞEM

MARQUEZ TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM. O KADAR BASİT OLAYLARDAN HİKAYELER ÇIKARIYOR Kİ İŞTE BUDUR DİYORUM. GERÇEK BİR KALEM HERKES OKUMALI. ZOR BİR ÜSLUBU VAR AMA OKUDUKÇA SEVECEKSİNİZ. YÜZYILLIK YALNIZLIK, MAVİ KÖPEĞİN GÖZLERİ İSİMLİ KİTAPLARI DA ÇOK İYİDİR. ÇOK FARKLI BİR ÜSLUBA SAHİP ANA DİLİNDE OKUYABİLSEYDİM DEDİĞİM BİR YAZAR.

N
Nurten Görmez  -   15.04.2016
Mükemmel

Cinayetin olacağını daha baştan bileceksin, kimin vurduğunu bileceksin, neden vurulduğunu ve nasıl vurulduğunu vs. bileceksin amma ve lakin okurken ne sıkılacak ne de saçma bulacaksın. Çok sağlam bir teknik var romanda.

A
Ali Varlı  -   07.04.2016
MASUM

BİR CİNAYET ROMANI , SIRADAN DEĞİL TESADÜFLERİN ENGELLEĞEMEDİĞİ KASABALILARIN HEM OLMASINI İSTEDİKLERİ HEMDE OLMASINI İSTEMEDİKLERİ CİNAYET ANLATILIYOR . TAVSİYE EDERİM BEN ÇOK BEĞENDİM .

M
Murat Haşhaş  -   22.03.2016
Cinayetin Kusursuzluğu

İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü. Ve baştan sona etkisini yitirmeyen bir üslup. Ve ve en önemlisi o zamanın toplumu hakkında ki ince ayrıntılar. Muhteşem.

A
Ali Varlı  -   21.03.2016
Cinayet öyküsünden ziyade bir toplum eleştirisi

Bu kitap aslında bir toplum eleştirisi. Öldürülecek kişi haricinde herkesin bildiği ancak kimsenin engellemediği bir cinayet öyküsü. Bu, aslında yalnızca katillerin değil, olacakları bildiği halde engellemeyen toplumun da suçu değil mi? İnsan psikolojisinin herkesin farklı baktığı suç-ceza kavramlarıyla nasıl şekillendiğini görecek, yazarın kusursuz anlatım tarzı ve üslubuyla kitabı bir solukta okuyup bitireceksiniz.

G
Gizem Yanbolluoğlu  -   10.03.2016
HAZİNEE

İnce bir kitap ama içinde hazine var.

E
Erdal Koyunsever  -   04.03.2016
güzel öykü

İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü.

E
Erdal Koyunsever  -   04.03.2016
linç

cinayeti değil aslında toplum lincinin öyküsü kırmızı pazartesi. kasabadaki herkesin cinayette payı yok mu sizce?

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   16.02.2016
Bilinen gerçekler, bilinmeyen bir hikaye...

Bu kitap bilinmeyenin değil bilinenlerin peşinde.Bir hikayeye sondan başlamak isterseniz bu kitabı okumalısınız.

F
Fatih Sarıkaya  -   12.02.2016
harika

kesinlikle okuduğum en harika kitaplardan birisi kesinlikle bu. herkese tavsiye ederim

A
Aleyna Koyun  -   11.02.2016
ÖLÜM

Öleceğini bilerek yaşamak kısımının ruh hali çok iyi işlenmiş.Herkesin bildiği birşeyi engellememesi engelleyememesi acıydı.

G
Gizem Özkan  -   11.02.2016
Başarılı ve etkileyici

O kasabadaki insanlara sinirleniyorum. Nasar’ın son dakika öldürüleceğini öğrendiği anda kayın pederinin evinde kalmamasına sinirliyim. Evine giderken şaşkınlıktan ve korkudan yolunu şaşırdığında dalga geçen insana “Sen nasıl bir mahluk sun?” diye bağırasım var. İkizler peşinden koşarken son anda annesinin bilmeden kapıyı kapamasına sinirliyim. Ve bu ortamı hazırlayan evindeki hizmetçi ve kızına sinirliyim. Hiçbir şey yapmayan ve kendilerine insan diyen varlıklara sinirliyim.

D
Dilek Çetin  -   09.02.2016
toplumsal siddete yönelim

Cinayet kurgusuyla başlayan bir hikaye herkesin dilinde olmasına rağmen engellenemeyen bir ölüm. Yasak aşkın ortaya çıkmasıyla gerçekleşen ve adım adım geldiği duyulan fakat kimsenin bu suçu bu kardeşlerin işlemeyeceğine inanmalarından dolayı sonuçlanan toplumsal suskunluğun eseri bir cinayet. bir çırpıda bitireceğiniz soluksuz edebi bir metin

U
Uğur Yazıcı  -   06.02.2016
Kısa Ve Öz

Herkesin bildiği bir cinayet ancak bu kadar güzel anlatılabilir. :)

B
Beyza Keskin  -   12.12.2014
Babil.com  
ANDUIN