Babil.com
Kısa Süren Saltanat % 35indirim

Kısa Süren Saltanat

The Short Reign of Pippin 5

John Steinbeck

Sel Yayıncılık

20,00 TL 13,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
26 adet stoklarımızda

Nobel ödüllü John Steinbeck, bu yegâne siyasi hicvinde kraliyet ailesi ve çevresindeki renkli karakterlerin maceraları üzerinden demokrasi ve siyasi kurumlar ile birlikte büyük şirketler ve kapitalizmi ustalıkla eleştirerek Fransız Devrimi'ni adeta tersyüz ediyor.

Cumhuriyetin çıkmaza saplanıp kalmasından bıkan Fransızlar, çözümü kadim kralların soyundan gelen amatör bir astronomu kral ilan ederek monarşi rejimini yeniden yürürlüğe koymakta bulurlar. Fransa krallığı tahtına oturmayı gönülsüzce kabul eden bu sıradışı adam görünenler ve gerçekte olanlar arasında el yordamıyla ilerlerken magazin basını, saray erkanı, yağmacı soylular ve didişip duran siyasetçiler arasında kalır.

Kara mizahın, yerginin ve alegorik anlatımın üst düzey bir örneğinin sergilendiği Kısa Süren Saltanat, Steinbeck'in alışıldık temalarının dışında da üslubunu tüm yetkinliğiyle konuşturduğunun kanıtı.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 150
Barkod : 9789755707112

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Belkıs Dişbudak

Editör
Barış Cezar

Kapak Tasarım
Gülay Tunç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Mizah

Steinbeck'in mizah edebiyatında da usta olduğunu öğreniyoruz. Çok keyifle okudum. Mizah seven ve klasik yazarları da hep özleyen okurlara öneririm.

B
Bahadır Cüneyt Yalçın  -   04.06.2020
astronom

Kendi halinde gözlemleriyle uğraşan amatör bir astronom kraliyet soyundan geldiği için hiç haberi olmadan kendini tahtta bulur. İşte bu adamın ve ailesinin hikayesi aynı zamanda güzel bir kapitalizm eleştirisi.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016
...

Steinbeck 'in okumakta en zorlandığım kitabı diyebilirim. konuya bir türlü odaklanamadım. Diğerlerinin yanında hafif kaldığını düşünüyorum.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   17.02.2016
Babil.com  
EDORAS