95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!
  1. Filtrele

“Sinan Akyüz” 33 Ürün Listeleniyor

Sinan Akyüz

Sinan Akyüz, genelde merkezine kadın-erkek ilişkilerini aldığı dramatik hikâyeleri romanlaştırmıştır. Hemen her yıl bir roman yayınlayan yazarın kitapları çok satan raflarından uzun süre inmemiştir.

Sinan Akyüz Hayatı

Sinan Akyüz, 1972 yılının Nisan ayında Iğdır’da dünyaya geldi. İlköğretimini ve lise öğrenimini çeşitli okullarda tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında gazeteciliğe başladı. Basın yayın kuruluşlarında hemen her kademede görev aldı. Bir süre sonra gazeteciliğe ara verip Almanya’ya gitti. Yeniden İstanbul’a döndüğünde ise Sabah Gazetesi’nin dergi grubunda çalışmaya başladı.

Sinan Akyüz Kimdir?

Fotoğrafçılığa da merak salan yazar, pek çok dergi ve gazete için moda ve portre fotoğrafları çekti. 1999 yılından itibaren bir süre Sabah Gazetesi’nin hafta sonu ekinde çalıştı. 2001 yılından itibaren fotoğrafçılığa ara verip yazmaya başladı. 2006 yılından beri Takvim Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayşen Akyüz ile evli olan yazar, iki erkek çocuk babasıdır.

Sinan Akyüz Kitapları

2001 yılında yazmaya başlayan Sinan Akyüz ilk kitabı Etekli İktidar isimli deneme kitabını 2003 yılında yayınladı. Bana Sırtını Dönme isimli öykü kitabını 2005 yılında yayınladı. İlk iki kitabında tür konusunda farklı denemeler yapan Sinan Akyüz bu kitaplardan sonra peş peşe romanlar yazıp yayınladı. İlk romanı İki Kişilik Yalnızlık 2007 yılında yayınlandı. Roman, kadın-erkek ilişkileri ve ihanet etrafında şekillenmiştir. Bir yıl sonra Yatağımdaki Yabancı isimli romanını yayınladı. Bu romanla birlikte her yıl bir roman yayınlayan Sinan Akyüz’ün 2009 yılında Sevmek Zorunda Değilsin Beni, 2010 yılında Aşk Meclisi, 2011 yılında Piruze: Şam'da Bir Türk Gelini, 2012 yılında İncir Kuşları isimli romanları yayınladı. İncir Kuşları romanında Bosnalı bir genç kızın gerçek hayat hikâyesinden yola çıkan yazar, savaşın ve aşkın gücünü tüm boyutlarıyla ele aldı.

Sinan Akyüz Romanları

2013 yılında yayınlanan Şahika Feraye isimli romanında genç yaşta Ürdün’e gelin giden iki kız kardeşin hikâyesi anlatılmıştır. 2014 yılında Piruze romanının devamı olan Kavuşma: Piruze ve Oğulları isimli romanı yayınladı. Romanlarına ardı kesilmeden devam etti Sinan Akyüz; 2015 yılında Aşk Başka Evde, 2016 yılında Bir Evlilik Komedisi, 2017 yılında Yağmurun Gelini, 2018 yılında Solgun Karanfil isimli romanlarını yayınladı.

2020 yılında iki roman yayınladı. Bunlardan ilki olan Aşk Günlükleri romanında bir uyuşturucu bağımlısının dilinden aşk-ölüm-yaşam konularını işledi. 2020 yılında yayınlanan ikinci romanı Meyra’nın merkezinde ise Bosna’da yaşanan gerçek hikâyeler var.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç