ÜYE OL        GİRİŞ   
Kitap Hırsızı % 30indirim

Kitap Hırsızı

The Book Thief

Markus Zusak

Martı Yayınları

34,00 TL 23,80 TL
2 iş gününde temin

Markus Zusak’ın, 2. Dünya Savaşı Almanya’sında yaşayan küçük kız çocuğu Liesel Meminger’in uzun süre hafızalardan silinmeyecek ilginç hikâyesini çarpıcı bir dille anlatan Kitap Hırsızı şimdiye kadar otuz dile çevrildi. Avustralya ve çeşitli ülkelerde pek çok ödül almasının yanı sıra; Amazon.com, Amazon.co.uk ve The New York Times çoksatanlar listesinde bir numaraya yükseldi. Brezilya, İrlanda ve Tayvan’da da birinci sıraya yerleşirken, İngiltere, İspanya, Norveç, İsrail ve Kore’de ilk beşe girdi. Uzun süre çoksatanlar listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan ve aynı isimle sinemaya uyarlanarak daha da geniş kitlelere ulaşmayı başaran Kitap Hırsızı, yazarın etkileyici dili ve merak uyandıran
konusuyla klasikler arasında yer almaya aday bir kitap.

“Hayatınızı böylesine derinden etkileyen başka bir kitaba daha rastlamamışsınızdır. Muhteşem!”

- GoodReads
 
“Bu unutulmaz hikâye kalbinizi çalacak!”

- The New York Times
 
“Felsefi bir yanı da olan sürükleyici bir roman...  Herkes okumalı!"

- Kirkus Reviews
 
“Markus Zusak, zorlu bir konuyu ustalıkla anlatarak gerçek bir başarı yakalamış. Olağanüstü… tek kelimeyle harika bir kitap.”

- The Wall Street Journal

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 574
Barkod : 9786053483250

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Selim Yeniçeri

Editör
Rose Mary Samanoğlu

Kapak Tasarım
Yasin Öksüz

Ah Liesel

Kitap Hırsızı okuduğum kitaplardan oluşturduğum "değerli kitaplarım" listesinde gerçekten çok sevdiğim ve her göz attığımda göz yaşlarımı durduramadığım bir kitap :) Bana göre her yaştan her cinsiyetten insanların okuyabileceği bir kitap gerek konusu gerekse verdiklerine bakılarak....Gerçekten çok sevdiğim için sanırım diyeceklerimden korkuyorum çok fazla spoiler vermek istemem. Çok da popüler bir kitap hem filmi de var belki okuduktan sonra izleseniz daha iyi olur çünkü hiçbir şey kitap kadar haz veremez:)) Bna göre tavsiyedir<br />sevgiler:)

O
Okuyan Okuyucu  -   16.04.2016
İçinize İşliyor..

Kitap Hırsızı neden bu kadar geç okudum dediğim, ve kelimelerle anlatmakta zorlandığım eserlerden biriydi. Kesinlikle unutmayacağım kitapların arasına girdi, hem de üst sıralardan..👌 Nazi Almanyası'nın acımasız gerçeği içinde dahi sevginin, dostluğun varlığını anlatan bir hikaye.. Hikayenin işlenişi, anlatım tarzı ve kurgusu çok çok güzeldi bana göre. İnsan Azrail'in ağzından bir hikaye okuyup da sevebilir mi? Kitap Hırsızı sevdiriyordu, üstelik ölümün bile bir kalbi olduğunu gösteriyordu bize.. Hem acıyı, savaşı ve ölümü, hem de arkadaşlığı, sevgiyi ve insanlığı öyle şiirsel bir şekilde kaleme almış ki Markus Zusak, etkilenmemek elde değil. Merak uyandırıcı ve sürükleyici olduğu kadar, kalbinize de dokunuyor.. Eğer okumadıysanız en kısa sürede okuyun, inanın pişman olmayacaksınız.👌

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016
güzel

Tüm dünyada en çok satan kitaplar listesinde bulunan, oldukça akıcı bir dille yazılmış, harika bir eser. Filmi de tavsiyedir.

B
Burcu Balaban  -   16.02.2016
KİTAP HIRSIZI

Küçük ve yaralı bir kız, beklenmedik olaylar, kötü bir kader ve; kitaplar. Zaman onun hiç bu kadar dolu ve bir o kadar da boş ve anlamsız olmamıştı. Liesel'i hayata bağlayan kitaplardı ve çalmak; hiç bu kadar masumane olmamıştı.

C
Cemil Tuğcan  -   02.02.2016
Babil.com