Babil.com
Konfidenz % 35indirim

Konfidenz

Konfidenz

Ariel Dorfman

Ayrıntı Yayınları

18,00 TL 11,70 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Sevgilisi Martin'in peşinden Paris'e gelen Barbara adında bir kadın, bir otel odasına girdiği anda telefon çalar. Arayan Leon adında, hiç tanımadığı, ama kendisi hakkında her şeyi, hatta hayatının en mahrem yönlerini bile bilen bir adamdır. Barbara'ya Martin'in başının belada olduğunu söyler. Martin oraya aslında gizli bir siyasi direniş örgütüne katılmak için gelmiştir ve Leon da örgütte Martin'den sorumlu olan kişidir. Kısa aralarla tam dokuz saat konuşurlar telefonda. Leon'un Barbara'yla ilgilenmesinin nedeninin sadece siyasi sorumluluk olmadığı anlaşılır. Son derece gerilimli bir tonda Barbara'nın Martin'le ilişkisinden, aldığı mektuplardan, mesleğinden, çocukluklarından, hikayelerden, erkeklerin zayıflığından, yalan ve ihanetten, siyaset ve direnişten, rüyalardan, aşktan, "kendi acılarına aşık oldukları için kalplerinde başkalarının acılarına yer kalmayan" insanlardan bahsederler. Leon şaşırtıcı bir itirafta bulunduktan sonra kendini çırılçıplak ortaya koyar: Hayatını başkalarının acılarını emmekle geçirmiş bir sünger gibidir. "Varlığının orta yerinde dişiliğin o derin yarasına benzeyen bir şey vardır ve dünyanın acıları buradan içine dolmaktadır." Bu upuzun konuşma, en yoğunlaştığı anlardan birinde beklenmedik bir biçimde kesilir ve başdöndürücü bir olaylar zinciri başlar... Bütün bunlar olurken de bizlere Leon'la Barbara'nın hikayesini anlatan yazar, durmadan kendisini sorgulamaktadır. "Katillerin dünyasında düş kurmaya cesaret eden" insanları anlatan hüzünlü ve politik bir roman Konfidenz.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 1996
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 136
Barkod : 9789755391489

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Aslı Biçen

Düzelti - Redaksiyon
Sait Kızılırmak

Hazırlayan
Tuncay Birkan

Konu-Kurgu-Anlatım-Çeviri Başarısı

Konfidenz, ilginç konusu, aksaksız kurgusu ve harikulade üslubuyla size bambaşka ve çok keyifli bir okuma deneyimi sunacak. Tabi Aslı Biçen'in muhteşem çevirisiyle birlikte. Dorfman gibi bir ustanın çok beğenilen bu eserinin 1996 yılından bu yana ilk baskıda kalması beni hep çok şaşırtır.

K
Kübra Bakırcı  -   28.03.2016
Farklı bir kurgu

Şöyle hemencecik okuyup bitireyim üstelik konusu da fark yaratan kitaplardan olsun diyorsanız Konfidenz listenin başında olur.

G
Gül Özdemir  -   06.02.2016
Babil.com  
ATES