Babil.com
Körlük % 40indirim

Körlük

1998 Nobel Edebiyat Ödülü

Ensaio Sobre a Cegueira

Jose Saramago

Kırmızı Kedi Yayınevi

39,00 TL 23,40 TL
 
4.5/5 (4 kişi)
1082 adet stoklarımızda

Usta yazarın belki de en etkileyici yapıtı olan, sinemaya da uyarlanmış Körlük, toplumsal yaşamın nasıl bir vahşete dönüşebileceğini müthiş bir incelikle gözler önüne sererken, insana dair son umut kırıntısını da bir kadının tek başına örgütlediği dayanışma ve direniş örneğiyle sergileyen unutulmaz eserler arasında yerini almıştır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Portekizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 336
Barkod : 9786052980811

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Işık Ergüden

Saramago'nun En Güzel Kitabı

Samarago'nun kitapları arasından en beğendiğim oldu. Popüler kültürün bir parçası olmasının ötesinde, Nobel ödülünü boşuna almamış diye düşünüyorum. Ancak genel olarak bu yazarın tarzını çok beğeniyorum. Hemen arkasından Görmek yerine, İsa'ya göre İncil ya da Lizbon Kuşatmasının Tarihi okunabilir diye düşünüyorum. Çünkü Saramago Körlük'ten daha fazlası. Keyifli okumalar!

K
Kübra  -   26.02.2021
Şahane

Pandemi sürecinde okuduğunuzda çok daha başka anlamlar kazanan harika bir kitap.

D
Dilek Gönül  -   07.10.2020
5 yıldız

Özgün ve akıcı, mutlaka okunmalı.

C
Cem Aral  -   12.07.2017
Uzun süredir bekliyordum

"Körlük", okuduğum kitaplar arasında en sevdiğim oldu. Saramago ile "Görmek" kitabı ile tanışmıştım. İki kitap arasında bağlantı olduğunu bilseydim, ilk olarak "Körlük"ü okurdum. Baskısının tükenmesinden dolayı "Körlük" eserini daha sonra okuyabildim. Kitabı okusam da yeniden basıldığını duymak beni çok mutlu etti. Uzun bir süredir bunu bekliyordum. Kitabı okuduğunuzda Jose Saramago'nun zekâsına hayran kalacaksınız. Çağımız insanını bir şekilde etkisi altına alan umursamazlık, körlük ancak bu kadar etkileyici bir şekilde ifade edilebilirdi. Mutlaka okunmalı...

K
Kübra E.  -   22.05.2017
Kesinlikle okuyun

Basımı olmadığından uzun bir süre aradım ve tesadüf eseri kütüphanede buldum. Gözüme çarpan ufak tefek mantık hataları dışında muazzam bir eserdi diyebilirim. İnsanlığın kötülüğünü, acizliğini tüm çıplaklığıyla yansıtan bir eser. Mutlaka alıp okumanızı tavsiye ederim.

E
Esma H.  -   19.05.2017
Babil.com  
NOGROD