ÜYE OL        GİRİŞ   
Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 12 Kasım - Aralık 2014 % 30indirim

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 12 Kasım - Aralık 2014

Kolektif

Köşe Bucak Dünya Dergisi

10,00 TL 7,00 TL
3 iş gününde temin

Dünya kazan biz kepçe…

Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 12. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.

Sabun un koleksiyonu mu olurmuş demeyin, oluyormuş olmuş., Kenya’nın Turkana bölgesinde bulunan Kakuma mülteci kampı ve Turkanalılar. Gök Mescit, Ahlat ve Mistik Müzik festivali 12 sayımızın konuları arasında. Ayrıca Mistik Müzik festivali, Yeni Kaledonya,Diyarbakır’da kahvaltı bu sayımızın diğer konuları. Daha fazlası için 12. Sayımızda buluşalım.

Seyahat ve Kültür-Sanat

Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.

2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.

Gidilmesi zor coğrafyalar (Bermuda, Kiripati Butan) dergimizde yer aldı ve almaya devam edecek. Herkesin gittiği bildiği yerler ise farklı bakış açılarıyla dergimizde yer alıyor.

Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “Yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında Mehpare Sözener, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 21,00 x 30,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 80
Barkod : 3990000048459
Babil.com