ÜYE OL        GİRİŞ   
Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 38 Temmuz - Ağustos 2018 % 30indirim

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 38 Temmuz - Ağustos 2018

Kolektif

Köşe Bucak Dünya Dergisi

12,00 TL 8,40 TL
Stoktan Teslim

Haydi gel gezelim

Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 38. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.

Bu sayımızda Ahal Teke Atlarını anlatan yazımızla Türkmenistan’a uzanıyoruz,Dr.G.Gülnaz gültekin’in kaleminden,Kilistra henüz tam keşfedilmemiş antik bir kent.Murat Öztabak’ın kaleminden Merkezefendi Kütüphanesive kıraathanesi,Balkanlardan bir veli Gül Baba’yı Ahmet Saral sizler için yazdı.Benian Çulhaoğlu kolleksiyonerlerle yaptığı söyleşiler ve makaleleriyle 38. Sayımıkzda sizlerle.Nostalji evi ve daha fazlası bu sayımızda.

Köşe Bucak Dünya Dergisi

Seyahat ve Kültür-Sanat

Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.

2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.

Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında Mehpare Sözener, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 21,00 x 30,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Barkod : 3990000023368
Babil.com