Koyda (Kısa Modern)

5,0
2 değerlendirme
15,75 TL Bu alışverişten kazancınız: 5,25 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 03-06 Aralık
Babil’in Yorumu

Wellington’un dışında yazlık bir muhit, rüzgâr, güneş, deniz tuzunun kokusu… Yeni Zelandalı yazar Katherine Mansfield’in uzun öyküsü Koyda, Burnel ailesinin yazlığında sıradan bir günü anlatıyor. Bu sıradan günü öyle güzel betimlemelerle, o kadar sahici psikolojik tahlillerle anlatıyor ki Mansfield, okur hikâyeyle özdeşlik kurmakta hiç zorlanmıyor. Mansfield’in öykülerinde kadınlar her açıdan oldukça belirgin ve güçlüdür; rengârenk bir tabloyu andıran Koyda hikâyesinde de yazar, aile hayatını kadın gözünden, içten bir dürüstlük ve sadelikle resmediyor.

Kitap Hakkında

Yeni Zelanda’da yazlık bir muhitte konaklayan Burnell’lerin hayatında sıradan bir günü anlatan Koyda, bu geniş ailedeki her bir kişinin hayallerini, özlemlerini ve kaygılarını bir zihinden diğerine ustaca sekerek, çevrelerindeki doğal güzelliklerin tasvirleriyle birleştiriyor. Virginia Woolf’un, “Kıskandığım tek yazar,” dediği Katherine Mansfield’ın rengârenk bir empresyonist tabloyu andıran uzun öyküsü, aile hayatını kadın gözünden, görülmemiş bir dürüstlük ve sadelikle resmeden küçük bir başyapıt.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  2
 • Sayfa sayısı
  80
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  80,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9789750740343
 • Basım tarihi
  Nisan 2020
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  12,50cm x 19,50cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • seren yolcu

  17 Eylül 2021, Cuma

  1. Virginia Woolf’un kıskandığı yazar da kim ola ki diye başladığım bir kitaptı Koyda. Kadınları başrole alabilen cesaretteki kadın yazarları hep ayrı bir yere koyuyorum ama Mansfield ile biraz geç tanıştım. Bilinç akışı tekniğiyle yazabilen, sıkı betimlemelere sahip, sıradan bir günü böyle çarpıcı bir sadelikte anlatan çok fazla kitap yok. Sadeliğin o görünmez gücünü, tüm manzaranın zihninize hücum ettiğinde daha iyi anlıyorsunuz. Güneşi, deniz tuzunun tadını, her bir duyguyu gerçek ölçüsünde duyumsatıyor. Ne ağdalı ve üstünüze abanan bir anlatım var ne de gerçekliğe değmeyecek kadar üzerinden geçiyor. Her şeye olması gerektiği kadar yaklaşıp duyuyorsunuz. Geç kaldığıma pişman olduğum bir isim Mansfield.

  2. Devamını Oku
 • Meryem Ece

  03 Eylül 2021, Cuma

  1. Mansfield çok iyi bildiğim bir yazar değil. Uzun zaman önce bir öyküsünü okuyup çok beğenmiştim. O zamandan beri aklımdaydı. Yeniden okumak Koyda’ya kısmetmiş. Koyda bir çırpıda okunacak, kısacık bir metin. Mansfield Yeni Zelanda’da doğmuş, yazar olma hayaliyle İngiltere’ye gelmiş. Burada kitaplarını Virginia Woolf’la eşinin matbaasından yayımlamış. Woolf, Mansfield için “Kıskandığım tek yazar.” demiş. Bu kitabını okuyunca Woolf’taki Mansfield etkisini hemen hissettim. Birçok açıdan Mrs. Dalloway’i anımsattı bana. Woolf elbette çok daha zor anlaşılır, şiirsel yazıyor metinlerini. Mansfield ise daha net, daha akıcı. Koyda’da tıpkı Mrs. Dalloway’deki gibi tek bir gün anlatılıyor. Bu tek gün üstünden kahramanları tanımak mümkün. Çok fazla kahraman var ama ufak ufak nüanslarla neredeyse hepsine yer ayırıyor Manfield. Çok tatlı, çok temiz, etkileyici bir metindi.

  2. Devamını Oku
Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç