ÜYE OL        GİRİŞ   
Köylülerden Fransızlara % 30indirim

Köylülerden Fransızlara

Fransa Kırsalının Modernleşmesi 1870-1914

Eugen Weber

Heretik Yayıncılık

60,00 TL 42,00 TL
Stoktan Teslim

Eugene Weber’in bu ölümsüz eseri, devrim sonrası Fransa’sında modern ulus devletin ve Fransız kimliğinin inşa sürecini bütün detaylarıyla ele alıyor.

Köylülerden Fransızlara, büyük ölçüde kırsala hapsolmuş, “barbarlar tarafından meskûn” edilmiş ve karmakarışık kültürlerle malûl bir ülkenin 19. yüzyılın ikinci yarısından sonra nasıl bir dönüşüm geçirdiğini adeta bir kuyumcu titizliğiyle irdeliyor. Bu sayede bize modern anlamda Fransız kimliğinin yaygın ve zorunlu eğitimin, mecburi askerlik hizmetinin ve bilhassa da ulaşım hizmetlerinin ve kitle iletişim araçlarının kırsala girmesiyle birlikte temayüz ettiğini gösteriyor.

Bu kitabın bilhassa Avrupa kıtasında modern ulus devlet inşası süreçlerini anlamamız açısından temel bir referans olduğunu söylemek mümkün.

Kitlelerin gündelik hayatlarından bir hayli etkilenen Weber, o bildik canlı ve nüktedan üslubuyla geçmişi erişilebilir ve şimdiyle ilişkili kılmayı başarmıştır.

Köylülerden Fransızlara bu üslubun bütün özelliklerini taşıyor. 19. yüzyılın ikinci yarısından sonra Fransız kırsalının adeta canlı bir resmini çizen Weber, bu dünyanın 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar ulus devletin modern dünyasına nasıl entegre olduğunu renkli bir dille okuyucuya sunuyor.

Hiç şüphe yok ki modern ulus-devlet ve milli kimlik inşası literatürünün en temel ve çarpıcı eserlerinden birini elinizde tutmaktasınız...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2017
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 776
Barkod : 9786059436151

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Çağdaş Sümer

Editör
Ümit Kurt

Kapak Tasarım
Ali İmren

Katkıda Bulunan (İçerik)
İsmet Erdoğan

Babil.com