Kubbede Bir Hoş Sada - Hicaz Makamında Klasik Takım

0,0
0 değerlendirme
200,00 TL Bu alışverişten kazancınız: 0,00 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 08-09 Şubat

Kitap Hakkında

HİCAZ MAKAMINDA KLÂSİK TAKIM / KUBBEDE BİR HOŞ SADÂ

Doç.Dr.Volkan GİDİŞ besteleri ; Geleneksel fasıl repertuvarının aynı makamdan olmak şartıyla önce bir peşrev sırayla bir ya da iki murabba ile biri ağır biri yürük diye anılan iki semaiden oluşan ve yine aynı makamdan bir saz semaisi ile bittiğini ve bu bütüne de klâsik takım veya klâsik fasıl denildiğini biliyoruz.

HİCAZ MAKAMINDA KLÂSİK TAKIM “KUBBEDE BİR HOŞ SAD” isimli kitap çalışmasının içeriğinde, Doç.Dr.Volkan GİDİŞ’in Hicaz makamında bestelediği klâsik takım ve üç farklı üniversitede konser icrası olarak icra heyeti ile birlikte icra edilen klâsik takım yer almaktadır. Bu klâsik takımın güfteleri merhum aruz ustası Dr.Cahit Öney’e besteleri ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümünden mezun olan Doç.Dr.Vokan GİDİŞ’e aittir. Hicaz makamında bestelenen klâsik takım, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi gibi üç farkı üniversitede, üç farklı Türk müziği solisti icrası ve sazendeler ile konser etkinliği kapsamında icra edilmiştir. Bu kitaptaki klâsik takıma ait eserler “Finale” nota yazım programı ile yazılmıştır. İcra edilen konserler kitaba ek olarak sunulan DVD içerinde yer almaktadır. Ayrıca, klâsik takıma ait notaların üzerinde yer alan QR kodlar ile icra edilen eserlerin konser icralarına daha hızlı ve kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır.
Doç.Dr.Volkan GİDİŞ tarafından merhum güftekâr Dr.Cahit ÖNEY’in aziz ruhuna ithafen hazırlanan ve hayata geçirilen bu kıymetli çalışma bestekârlık, güftekârlık alanında ilerleyen tüm bestekârlara, güftekârlara ayrıca icra alanında ilerleyen tüm icracılara kaynak olma niteliği taşıyan nitelikli bir çalışmadır. Musıkî alanında hizmete kazandırılması önem arz etmektedir.
Doç.Dr.Volkan GİDİŞ

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Sayfa sayısı
  2022
 • Dil
  Türkçe
 • Kağıt cinsi adı
  Kuşe
 • Baskı sayısı
  41
 • Barkod
  9786057123725
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç