Babil.com
Kur’an Meal-Tefsir % 25indirim

Kur’an Meal-Tefsir Ciltli

Mehmet Okuyan

Haliç Üniversitesi Yayınları

48,00 TL 36,00 TL
 
4/5 (51 kişi)
440 adet stoklarımızda

Ülkemizde yazılmış 300’ün üzerinde meal bulunurken, yeni bir meal daha yazmak için önemli bir gerekçemiz olmalıydı. Hazırlamış olduğumuz bu meali diğer meallerden ayıran nokta, verdiğimiz dipnotlar aracılığıyla, bir ayetin konuyla ilgili benzer diğer ayetlerle birlikte kolayca okunmasını sağlayacak sistematik bir ağ barındırmasıdır.

Kur’an ayetleri bizzat Yüce Allah tarafından açıklandığı için bize düşen görev, hangi ayetin hangi ayeti açıkladığını bulmaya çalışmaktır. Bu amaçla bütüncül bir tefsir çalışması yapmak, ayetlerin birbiriyle anlam ilişkisini görmede son derece önemlidir.

Biz Kur’an Meal-Tefsiri hazırlamadan önce 2008 yılında başlayıp 2020 yılında bitirme aşamasına geldiğimiz 30 ciltlik bir Kur’an tefsiri kaleme aldık. Kur’an Meal-Tefsiri yazmaya başlamadan önce Kur’an tefsiri çalışması yaparak, hem ayetlerin kendileri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeyi hem de diğer ayetlerle olan anlam ilişkilerini daha kapsamlı bir şekilde kurabilmeyi amaçladık.

İşte elinizdeki Kur’an Meal-Tefsir yıllar süren Kur’an tefsiri çalışmamızın sonunda ulaşabildiğimiz noktadır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Nisan 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 632
Barkod : 9789758574292
Dört Gözle Beklediğim Bir Çalışmaydı...

Tamamlanmasını dört gözle beklediğim bir çalışmaydı. Kendime aldığım gibi hediye etmek içinde fazla fazla aldım. Başta Mehmet Okuyan Hocam olmak üzere tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun.. Yalnız bu harika çalışmayı hediye ettiğim insanların çoğunluğu belli bir yaşın üstü insanlar ve maalesef gözleri çok da iyi değiller, ve geri dönüşler keşke yazı puntoları biraz daha büyük olan basımı çıksa şeklinde.. Umarım bu dilek ve istekler karşılık görür...

H
Hasan Karcı  -   03.05.2021
....

Allah muhafaza etsin.

R
Recep  -   01.05.2021
Anlatıldığı gibi

Annem için aldım. Genelde alışveriş sitelerinden alışveriş yapardım sıkıntı çekmemek için. Başka yerde bulamayınca Babil'den sipariş ettim. Siparişimi çok hızlı ve kaliteli paketleme yaparak kargoya verdiler. Çok teşekkür ederim. Siparişe gelince annem çok beğendi. Yazıların okunaklı oluşu. Anlaşılır oluşu çok güzel dedi. Annem kolay kolay bir şey beğenmez. Bence güvenle alabilirsiniz.

A
Ali Solak  -   30.04.2021
Babil.com  
EDORAS