ÜYE OL        GİRİŞ   
Kur’an ve Mushaflar Tarihi % 30indirim

Kur’an ve Mushaflar Tarihi

Musa Carullah Bigiyef

Ankara Okulu Yayınları

16,00 TL 11,20 TL
Stoktan Teslim

Elinizdeki kitap, Musa Carullah’ın ilk neşrettiği eseri olan Tarîhu’l-Kur’an ve’l-mesahif (Kur’an ve Mushaflar Tarihi) adlı kitaptır.

Musa Carullah’a göre Kur’an-ı Kerîm, insanoğlunu dünya ve ahiret hayatında mutlu ve mesut etmek isteyen İslam dinin aslı ve esasıdır. Bu sebeple de Müslümanların yapması gereken en öncelikli iş, Kur’an’ı Allah’tan Hz. Peygamber’e geldiği şekliyle korumak, eksiksiz ve hatasız bir biçimde onun okunma ve yazma vecihlerini muhafaza etmek ve onunla ilgili ilimleri tüm ayrıntılarıyla öğrenmek ve öğretmektir.

Kur’an-ı Kerîm’le ilgili ilimlerin ilk halkasını ise, bizzat Kur’an’ın yani Mushaf’ın toplanması, yazılışı, korunması, kopyalanması, çoğaltılması ve böylece kıyamete kadar her türlü tahrif ve tağyirden korunması konularını içeren Kur’an ve Mushaflar Tarihi ilmi teşkil eder.

Musa Carullah’a göre “Kur’an’ın korunmuşluğu” meselesi, başta onun “Allah’ın kelamı” (kelamullah) oluş niteliği ve i’cazı olmak üzere, İslam dinine ilişkin hemen hemen bütün meselelerde kendisini gösterir. Ayrıca, Kur’an’ın tüm vecihleriyle öğretilmesi, din eğitim ve öğretimi alanlarında yaşanan gerileme ve yozlaşmanın ıslah edilip düzeltilmesinin de en önemli yollarından biridir. Dolayısıyla, Musa Carullah’ın ilk yazmış olduğu bu eser, Kur’an ve Mushaflar tarihi gibi nispeten teknik bir konuyla ilgili olmakla beraber, aslında onun hayatı boyunca savunduğu bütün ıslah, değişim ve yenileşme konularındaki düşünce ve önerilerini içinde taşıyan bir çekirdek niteliğindedir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2019
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9786057596161

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Osman Aydın

Editör
Ferhat Koca

Babil.com