Babil.com
Kur’an’dan Hayata % 40indirim

Kur’an’dan Hayata

Altı Surenin Tefsiri

Abdulaziz Hatip

Akdem Yayınları

40,00 TL 24,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
4 adet stoklarımızda

Kur’an, indiği günden itibaren Kıyamete kadar gelecek bütün insanlığa seslenen ezeli ve ebedi bir hitabe olduğu için, onun mesaj, sır ve incelikleri de bitmek tükenmek bilmez. Her dönemde onlarca müfessir, bu eşsiz deryaya dalışlar yaparak ciltlerce eserlerini incilerinden doldurmuşlar ve başta kendi çağdaşları olmak üzere bütün bir insanlığın istifadesine sunmuşlardır.

Gerek bu zengin Tefsir mirasının satırları arasında bulunan ve asrımız insanına faydalı gördüğüm parıltı ve incelikleri, gerekse o kaynakların zihnimde çağrıştırdıkları tespitlerimi başlangıçta ders notları halinde kaleme aldım. Daha sonra da istifadeyi umumileştirmek için, hem öğrencilere, hem de orta seviyede bir İslami kültür birikimine sahip olan herkese hitap edecek bir üslupla ilim dünyasına sunmayı amaçladım. Böylece elinizdeki mütevazı çalışma ortaya çıkmış oldu.

Tefsirini sunmaktan şükran dolu bir zevk duyduğumuz bu altı sure, genellikle tefsirleri okutulan metinler arasında yer almasından başka, halkımızca da en çok okunan ve bilinen, mana ve mesajı ise merak edilen surelerin başında gelmektedir. Bunlara öncelik vermemizin sebebi budur.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2013
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 567
Barkod : 9786056194511

Katkıda Bulunanlar

Katkıda Bulunan (İçerik)
Ahmed Ağırakça

Babil.com  
EDORAS