Babil.com
Kürk Mantolu Madonna % 35indirim

Kürk Mantolu Madonna

Bütün Yapıtları

Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınları

7,50 TL 4,88 TL
 
4/5 (4 kişi)
1152 adet stoklarımızda

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırzıszılka asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor; rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum 'Kürk Mantolu Madonna'yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum." Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamaktan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resimini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9789753638029

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Oku ve Hisset

İlk başlarda her kitapta olduğu gibi biraz anlamsız gelebilir size. Kitabın ortalarına doğru sizi içine alacak bir eser. Sonuna doğru nefeslerinizi tutacağınızdan eminim.

M
Muharrem Bük  -   11.09.2018
Okunmalı!

Önce şiir kitabını okudum, "benim meskenim dağlardır", "aldırma gönül aldırma", "döndüm daldan kopan kuru yaprağa" gibi o güzelim sözleri Sabahattin Ali'nin yazdığını öğrendikten sonra kitaplığımda bulunan "Kürk Mantolu Madonna"yı bu yıl bitmeden okumak istedim. İki günde de okudum, öyle güzel yazmış ki... Mutlaka okuyunuz.

H
Hediye E.  -   25.12.2017
Sabattin Ali'nin en güzel kitabı...

Kitabı çok etkilenerek okudum, anlatım tarzı öyle sıcak ve büyüleyiciydi ki.. Kelimeler öyle zarif öyle kırılgandı ki kitabı bırakmadan bir çırpıda okumak istiyorsunuz. Hiç düşünmeden alınıp okunması gereken bir kitap..

G
Gülşen Akçay  -   12.04.2017
herkes okumalı

Sabahattin Ali ülkemizin en iyi kalemlerinden biri, bu da en iyi romanlardan biri.

A
Ali Okur  -   08.02.2017
EFSANEE

Raif efendinin Maria'ya hissettiği duygular o kadar saf o kadar güzel ki kitap bir solukta bitiyor . Kitabı kaç kere okudum hatırlamıyorum. Mükemmel bir kitap, her okuyuşta tekrar hayran kalıyorum bu saf aşka.

E
Eda N.  -   06.02.2017
Bağış Kampanyası!

Türk televizyonlarında üstelik ulusal bir kanalda yayın yapan malum şahsa verilmek üzere bağış yapmak istiyorum. :)

M
Murat Yazıcı  -   27.10.2016
muhteşem

Herkese tavsiye ederim 😍😍

E
Elif Güzel  -   05.10.2016
Kitapta farklı hayat var

Sabahattin Ali'nin üçleme eserinden birincisi sayılabilir.<br />Bir eser ki ölmeden önce okunması gereken kitaplar listesinde ön sırada olan Türk yazarımızın eseri."Okumadan ölmeyin" demiyorum.Ama okumadığınız sürece o kitabın içindeki değeri görmemektesiniz.<br />O ilk sayfayı açtığınızdan itibaren başka bir dünyaya gireceksiniz.Eseri sadece okumayacak hem de yaşayacaksınız.

O
Orkhan Musabaylı  -   21.09.2016
Ölmeden önce okunmalı

Harika, sıcacık ve çok etkileyici bir kitap. Hala okumadıysanız alın okuyun derim.

F
Fatıma Sare Önal  -   19.09.2016
Başlangıç

Sabahattin Ali okumaya bu kitabıyla başladım, çok güzeldi.

T
Tuğba Arslan  -   30.08.2016
sabahattin ali

Betimlemeleri ile akıcı bir anlatımı olan, saf temiz Raif efendinin masumca aşkını anlatan güzel bir kitap.

B
Büşra Şen  -   23.08.2016
Sabahattin Ali

Sabahattin Ali ile bu kitabında tanıştım. Daha sonrasında ise diğer kitaplarını okudum. Şu anda ise favori yazarım. :)

E
Ecem Teke  -   18.08.2016
Klasikleşmiş

Ülkemizin klasikleşmiş kitaplarından biri. Yazıldığı döneme göre çok fazla olduğunu düşünüyorum ancak bu dönem için muhteşem demek doğru olmaz. Yine de okunması gerektiğini düşünüyorum. Sabahattin Ali'nin yazım tarzını seviyorum.

B
Burcu Ekici  -   10.08.2016
klasik

O artık bir klasik.Harika bir Sabahattin Ali eseri.Okumakla yetinmemek herkese okutturmak lazım.

C
Cihand Cihand  -   05.08.2016
ÇOK İYİ

Gerçekten güzel bir kitap olaylar çok farklı gelişiyor ve sonu oldukça etkileyici.

A
Ayşe Çil  -   04.08.2016
İncecik bir öykü

İlk olarak öykü diye basılan ancak ilerleyen yıllarda adının roman diye değiştiği, Sabahattin Ali'nin ikinci kez askerlik yaptığı sırada yazmış olduğu, romanı yazdığı günlerde attan düşüp sağ kol bileği çatlayınca, kolunu tenekede ısıtılan suya koyup yazmaya devam ettirdiği, insana erkek dahi olsa Maria Puder'in yerinde olmayı istetecek türden muhteşem bir eser.

K
Kübra Puğar  -   01.08.2016
Mükemmel Ötesi

Aşık olduğum yazar ve kitaptır.İlk defa bir kitabı okurken oturdum ağladım...Herkesin hikayesi değerledir ama bu bambaşkaydı.Okuyun, okuyun ve okuyun...

Z
Zeynep Uyar  -   23.07.2016
Maria Puder

Sonları çok şaşırtıcıydı. Maria Puderin erkeklere bakış açısı ve tsnımlayışı çok güzeldi

A
Aygül Tekin  -   20.07.2016
Dönemine Göre Zamanın İlerisinde Bir Kitap

Bu kitap gerçekten çok güzel. Şu ana kadar yayınlanmış kitap ve sinemalarla kıyaslandığında klasik gelebilir. Ancak yaklaşık 80 sene önce yayınlandığı gerçeği ile birlikte düşünüldüğünde, Sabahattin Ali için söylenen " Zamanının çok ilerisinde bir yazar" cümlesinin ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız.

E
Emre Sülün  -   20.06.2016
Efsane

Sabahattin Ali'nin ilk okuduğum eseri ve ben bayıldım günlerce etkisinden çıkamadım

S
Su Su  -   20.06.2016
Çok güzel

Bir solukta okuduğum kitaplardan bir tanesi.Gerçekten çok kaliteli ve kesinlikle okunmaya değer :)

Y
Yusuf İnci  -   19.06.2016
Maria Puder

Kitabı okurken ve bitirdikten sonra "Maria Puder gerçekten yaşamış olamalıdır,bütün bunlar hayal mahsulü olamaz.Bütün bunlar Sabahattin Ali'nin hayalinde kurduğu bir aşk olamaz." diyeceksiniz.Kim bilir belki de o resim galerisindeki tablo da,Maria Puder de bizim onları bulmamızı bekliyordur bir yerlerde

Y
Yunus Emre Öztürk  -   18.06.2016
tanışma kitabı

Sabahattin Ali'nin ilk okuduğum kitabı.. Akıcı ve yalın diliyle kendine hayran bırakıyor. Mutlaka okunması gereken bir kitap. ahh Maria Puder...

A
Alican Sunal  -   28.05.2016
Maria Puder

Bu kitabı okuduktan sonra anlayacaksınız ki Maria Puder gerçketen yaşamış olmalıdır zira yeryüzündeki hiçbir insan bir karakterl bu şekilde tarif edemez.

Y
Yunus Emre Öztürk  -   27.05.2016
efsane

Bende çoğu kişi gibi ilk kez Sabahattin Ali'yle bu kitapla tanıştım yani ilk 50-100 sayfasında sıkılabilirsiniz ama kitap bittikten sonra üzerine düşündürüyo, üzülüyosunuz filan içiniz bi garip oluyo eğer almayı düşünüyosanız alın mutlaka

B
Burcu Gündüz  -   25.05.2016
Çok beğendim

Ben kitabı çok beğendim, insanlara karşı bakış açımı değiştirdi. Çok sıradan ve silik görünen insanların bile hayatlarında hiç aklımıza gelmeyecek yaşanmışlıklar, mücadeleler ve ihtiraslar olabileceğini çok güzel gösteriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

B
Buket Nebiye Demir  -   15.05.2016
Madonna

bu kitabın hayatıma birşeyler kattığına gönülden inanıyorum bir adam ancak bu kadar güzel olabilirdi şuan bile herhangibiri yanınızdan geçip gitmiş olabilir ve o kişi kendi dünyasının kahramanırdır belkide kısacası okumanızı çok tavsiye ederim :) :)

Z
Zahide Armut  -   14.05.2016
SAbahttin Ali

Sabahattin Alinin tüm kitaplarının okunması gerekli. Ben kalemine aşık olduğumu çok rahat ve net bir şekilde söyleyebilirim. Tüm kitaplarının hiç sıkılmadan okuyorsunuz.

T
Tuğba Denizhan  -   13.05.2016
Sabahattin ali beni şaşırttı

Şuan 40.sayfasındayım ve okurken bir anlık bile sıkılmadım heyecanla kitabımı tamamlamayı bekliyorum.konusuda oldukca ilgi çekici sabahattin alinin kitaplarini pek sevmezdim ama bu kitap gercekten guzelmis.kuyucaklı yusuftan çok daha guzel bence tavsiye ederim

Z
Zeynep Kilci  -   28.04.2016
Film tadında

Sabahattin Ali'nin , okuduğum ilk romanı ve hayranlığımın başlangıcı. O kadar akıcı ve etkileyici ki, kısa sürede zevkle okudum. Her cümleyi film sahnesi gibi zihnimde canlandırarark okumuştum. Bu romandan harika bir sinema filmi olacağını düşünüyorum.

Z
Zelal Çelebi  -   12.04.2016
BİR ÇIRPIDA BİTTİ

Her okurun kitaplığında bulunması gereken edebi bir eser.Sırça Köşk kitabını da tavsiye ederim.

Ö
Özlem Guma  -   12.04.2016
Teşekkürler Sebahattin Ali!

Sebahhattin Ali ile tanıştığım ilk kitap ve ardından diğer kitaplarını okumama vesile olmuş olan kitaptır '' Kürk Mantolu Madonna'' .Raif efendi ve Maria purder in tutku dolu hikâyesi. Teşekkürler Sebahattin Ali!

S
Seyit Ünlü  -   11.04.2016
Güzel

Sonunu az çok tahmin edebildiğim yinede zevkle okuduğum bir roman. Kitapta aksiyon ve süpriz arayanlara maalesef tavsiye edemeyeceğim eser.

F
Fatma Okumus  -   10.04.2016
Gülveren

Nazım hikmetin deyimiyle , gerçekten kitabın ilk kısmı çok güzel bir giriş ve o dönemin insanını anlatan mükkemmel bir başyapıt olmuş.

O
Osman Gülveren  -   06.04.2016
Dilin Ruhu

Sabahattin Ali'nin okuduğum ilk eseriydi. Ve ben bu eserle kitap okumayı daha çok sevdim. Muhteşem.

A
Ali Varlı  -   21.03.2016
en iyisi

Okuduğum kitapların en iyisi olarak en üst rafa yerleşti :)

S
Senem Zamur  -   18.03.2016
Kitapla tanışma hikayem :)

Geçtiğimiz yıllarda, edebiyat sınavımızda bu kitaptan sorumlu olmamız üzerine alıp okuduğum bir kitap. Kitap şimdilerdeki gibi sosyal medya üzerinde o kadar meşhur değil tabii, ben de normalde yapmayacağım bir şeyi yaptım ve kitabı 'ne de olsa sadece sınav için!'' diyerek araştırmadan aldım. Lakin, okumaya başlamamla kitabın etkisine girmem bir oldu. Sonrasında ise defalarca okudum. Hepsinde de aynı etki,aynı tat diyebilirim. Bu kitap şuanda vazgeçemediğim kitaplar arasında yerini sağlam bir şekilde koruyor :)

K
Kübra Masraf  -   16.03.2016
Tadı damakta kalıyor.

Sabahattin Ali ile ilk kez bu eseriyle tanıştım. Okudukça bağlandım... Tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz, soluksuz okunan harika bir eser. Ne kadar geç okursanız kaybettiğiniz zamana o kadar hayıflanacaksınız.

O
Olcay Yüksel  -   15.03.2016
Sabahhattin Ali

Sabahhattin Ali kitaplarıyla edebiyat öğretmenim sayesinde tanışmıştım. Başta edebiyat sınavları için okuyo olsam da okudukça hayranlığım ve Sabahattin Ali nin bütün kitapları güzeldir dedirten güvenim arttı. Kürk Mantolu Madonna benim tekrar okuduğum halde ilk kez okuyomuşçasına hayran kaldığım bir kitap. Şiddetle tavsiye ederim.

S
Sümeyra Turan  -   15.03.2016
Sabahattin Ali ile tanıştıracak bir kitap

Bu kitap kendini defalarca okutabilen bir kitap. Yanılmıyorsam hikayesi de yaşanmış . Kesinlikle tavsiye ederim .

M
Mehtap Kavrazlı  -   13.03.2016
Sabahattin Ali.

Bir tablonun önünde başlıyorsunuz sizde konuk oyunculuğa.

B
Betül Zeybek  -   12.03.2016
OKU

Yıllar önce okudum ama hala kafamda bir filmin etkileyici sahneleri gibi durur. İzler gibi düşünür dururum resimdeki kadına aşık olduğu anı.

S
Sena Polat  -   12.03.2016
Sabahattin Ali

Arşivlik değere sahip bir eser.

N
Nihan Erözcan  -   11.03.2016
çok güzel

Çok güzeldi. İçten, sıcak, doğal ve son derece etkileyiciydi. Bitmesine üzüldüm. Ayrıca Babil.com size hızlı teslimatlar, ilgi ve bilgiler ve de hediyeler için teşekkürler.

S
Sema Tola  -   08.03.2016
keyifli

Her yerde bestseller, en çok okunan, en çok beğenilen vs diye gördüğüm için negatif önyargıyla başladım okumaya. Ama gerçekten akıcı, dolu, teferruatı yerinde buldum. Karakter analizleri oldukça başarılıydı. Sonunu uzatmadan pat diye çarpıcı bir şekilde bitirseydi daha çok etki bırakabilirdi.

M
Miray Beşevli  -   08.03.2016
Her kesime hitap eden bir eser

Sabahattin Ali klasiği; sade dil, mükemmel insan analizi geriye sadece okumak kalıyor. Mutlaka kütüphanenizde yeri olmalı,okunmalı!

P
Pınar Kahyaoğlu  -   05.03.2016
Muhteşem

Raif efendi ve Maria purder in hikâyesi .tasvirleriyle diliyle konusuyla beni benden alan bittiğinde uzun sure etkisinden kurtulamadigim her daim tekrar okunabilir bir Sabahattin ali kitabı.

F
Fatma Çarkanat  -   03.03.2016
etkileyici

Çok okunulası bir kitap ve bence çok güzeldi lisede okumuştum ve beni etkilemişti tekrar okumak istiyorum.

E
Esra Önder  -   01.03.2016
'EN''lerden

ben bu kitabı 3 yıl önce tavsiye üzerine okudum. Bu kadar etkileyici,bu kadar sürükleyici olacağını tahmin etmemiştim doğrusu. Bu kitap sayesinde de Sabahattin Ali ile tanışmış oldum ve pek çok kitabını daha okudum. Gerçekten hepsi de çok güzel. Ama bunun yeri başkadır bende. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Okumadıysanız derhal okuyun. :)

B
Buse Tan  -   01.03.2016
değerlendirme

bu kitabı ödevim için yakın birzamnanda okuyup aldım ve okudum ama bu kitabın konusunu herkesin anlayabileceğini sanmıyorum ne yazıkki. üzerinde düşünülmesi gerekir

İ
İlayda Doğanay  -   01.03.2016
Abartmayın !

Tamam hikaye güzel , güzel de çok abartılmadı mı ?

B
Burak Akgün  -   01.03.2016
Okumalısınız...

Hala okumayan varsa mutlaka okumalı.İnsana çok şey katan bir kitap olduğunu düşünüyorum.:))

M
Merve Bacacı  -   27.02.2016
Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Madonna

Gerçekten müthiş bir başyapıt. O kadar beğendim ki kelimelerle anlatması zor, bu yüzden herkes okumalı. Hatta insanın defalarca okuyası geliyor bu romanı. Keşke Sabahattin Ali nin daha fazla romanı olsaydı, keşke ölmeseydi de ondan daha fazla edebi romanlar okuyabilseydik. Hiç düşünmeden hemen alın ve okuyun. Hatta Sabahattin Ali nin bütün eserleri okunmalı.

M
Melisa Başkaya  -   27.02.2016
Derin sessizlik.Ardında yaşanan hicran

Terettüt etmeden okunması gereken bir kitap sabahattin ali eger erken olmeseydi türk edebiyatınin en iyi yazari olurdu kuskusuz.Ki bunu birkaç yapıtıyla kanıtlamistir. Mekanı cennet olsun.

S
Suat Kısaer  -   27.02.2016
Bir Klasik.

Gerçekten mükemmel bir roman. O kadar güzel işlenmiş bir aşk hikayesi var ki. Herkese tavsiye ederim.

A
Ahmet Bayar  -   26.02.2016
Beğendim

Sabahattin Ali'nin ne denli büyük bir anlatıcı olduğu pek su götürmez bir gerçektir sanırım. Kürk Mantolu Madonna da içerdiği samimi anlatım ve başarılı olay örgüsüyle elbette yazarın önemli çalışmalarından biri. Cok huzunlu ve ayni zamanda gercekci bir hikaye. Ask bu kadar yalin ve guzel bir dille anlatilabilir. Hemen basindan itibaren okuru icine alan ve sonuna kadar da bir parcasi olarak tutmasini basaran ender kitaplardan biri.

E
Emine Şahin  -   26.02.2016
romantik

Kitap tavsiyelerine bakarken görmüştüm okuma alışkanlığım yok normalde.buradan aldım otobüste okurken bir kadın kitaba bakmaya çalışıyordu sonrasında bana kitabın adını sordu sonunda ben de kitabı gösterek kürk mantolu madonna dedim oda alaycı ve sesiz bir şekilde güldü,anlam veremedim kitabın ilerleyen kısımlarında aşk,meşk konulu olduğunu daha çok kadınların ilgilenebileceğini anladım ama bundan kadın kitabı erkeklere göre değil anlamı çıkartmayın maçoysanız gizlice okuyun ama kesin okuyun zaten kısa çabucak bitiyor ve insana baya şeyler katıyor.

B
Bahadır Kul  -   24.02.2016
Mükemmel

Kimse dışarıdan görüldüğü gibi değil ve herkesin kendi hikayesi var.Sabahattin Ali bana eni bir bakış açısı sundu.

S
Sümeyye Karadaş  -   23.02.2016
çok beğendim

sabahattin aliyle beni tanıştıran kitap.şaşırtıcıydı benim için.merak içinde soluksuz okudum.tavsiye ederim

P
Pelin Sarıçiydem  -   23.02.2016
..Aşk...

Aşkı en güzel anlatan kitap :) Öyle sade, öyle yoğun, öyle özel bir aşk ki... Kesinlikle okunmalı, su gibi akıp gidiyor.

A
Ayşenur Temel  -   22.02.2016
eskimeyecek bir eser

Sabahattin Ali'nin her nesil okunacak bir eseri daha. farklı kültürden iki hayatın kesişmesi. sorumluluklarımızdan dolayı bize teğet geçen belki çok mutlu bir hayat. yaşamak zorunda olduğumuz çok sıradan ve mutsuz bir ömür.

F
Fatma Yıldırım  -   22.02.2016
İyi kitaplar

Güzel bir aşk kitabı. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Bir aşk ancak bu kadar güzel anlatılabilir.

E
Erdal Koyunsever  -   20.02.2016
Ölmeden oku

Türk edebiyatının zirvesi bence.Ölmeden oku,gözün açık gitme.O derece

O
Orkhan Musabaylı  -   20.02.2016
iyi kitaplar

Her dönem çok okunan ve çok satılan bir kitap. Özelliğini her zaman koruyor.

E
Erdal Koyunsever  -   19.02.2016
Türk klasiği

Ev arkadaşımın zorla okuttuğu diğer bir kitapta Kürk Mantolu Madonna'dır. Bunca yıl niye okumadım diye hayıflanır dururum.Okunmalı.

F
Fatih Sarıkaya  -   18.02.2016
Aşk hakkında yazılmış en iyi Türk eseri.

Sabahattin Ali neden çağının ötesinde bir yazar olduğunu anlamak için en iyi örnek bu kitap.Aşk hakkında yazılmış en iyi Türk eseri.Raif Efendi çekingen bir erkek onun aksine Maria Puder dominant bir Alman kadını.Kitabın sonunda duygulanmamanız mümkün değil.

E
Eyüp Berk Batuhan  -   18.02.2016
İnsanın Yaşadığı Bir Aşk Vardır

Sabahattin Ali tartışılmaz Türkiye Edebiyat tarihinin yetenekli ve başarılı yazarlardan bir tanesi. Edebiyatın gelişmesinde taklitten çıkıp kendi özünü bulmasında katkısı büyüktür. Romanı okurken batı tarzı romancılıktan öz romancılığa geçişimizi gördüm. Her insanın yaşadığı bir aşk vardır. Yaşanılmış aşkı anlatmak istediği tarifler vardır. Ben bir okur olarak romanda kendi başımdan geçmiş bir hikayenin romanlaşmasını gördüm. Olay örgüsü, karakterler anlatım dili çok çekiciydi. Mutlaka okunması gereken bir roman olarak düşünüyorum.

E
Emrah Öğütmen  -   17.02.2016
Sabahattin Ali

Beni Sabahattin Ali ile tanıştıran ve defalarca kendini bana okutan hayatımda okuduğum en güzel romanlardan biri. Keşke ölmeseydin be Sabahattin Ali

H
Hasan Karakaya  -   16.02.2016
Sabahattin Ali Farkı

Sabahattin Ali edebiyatımıza iyi ki bu kitabı dahil etmiş. Okurken kelimelerin özenle dizilişinin hayranı oluyorsunuz. Okurken yanınızda muhakkak bir kalem bulundurun çünkü dönüp tekrar okumak isteyeceğiniz çok kısım olacak.

G
Gamze Öçal  -   15.02.2016
enfess

enfes bir kitap. okurken her şeyi unutuyorum. roman çok ilgi çekici . Sabahattin Ali'nin insan analizleri çok güzel. ama hep insanların arasında yer edinemeyen yabancılaşmış kişileri anlatıyor gibi. kuyucaklı yusuf karakterine benziyor raif efendi. ilgi ile okunacak leziz kitap.

İ
İbrahim Görmez  -   14.02.2016
güzel

Sabahattin Ali'nin en sevdiğim kitabı.

H
Htcpyrz Htcpyrz  -   14.02.2016
Okumayan kalmasın!

Kitap efsane! En kısa sürede filmi çıkar, çıkmalı diye düşünüyorum...

M
Mustafa Arda Uzun  -   10.02.2016
Uzun Yıllar Saklı Kalmıştı

Bir aşk ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Bu kitabı, kitap okumanın verdiği tadı almaya başladığım ilk gençlik yıllarımda keşfettim ve kitabı bitirdikten sonra aklıma gelen ilk şey şuydu: Neden böylesine harika bir kitap çok satanlarda değil? Ve böyle bir yazar nasıl olur da tanınmaz. Ancak sonraki yıllarda benim gibi düşünen insanlar sayesinde bu kitap (haklı olarak) oldukça popüler oldu.

F
Fatih Şenel  -   10.02.2016
Bir klasik

Yazarin dostoyevskinin tarzindan gittigi cok belli ve realist kitaplar herzaman okunası. Insanin tekrar tekrar okumak isteyecegi bir kitap. Mutlaka kitapliginizda bulunmali. Kuzenimden alip okudugum icin hala pişmanim

H
Havva Tamgaç  -   10.02.2016
Sabahttin Ali'nin Başyapıtı

Bana kalırsa bu kitap Sabahttin Ali'nin Başyapıtıdır. Kitap bir film edasında ilerliyor, aşk filmi. Sabahattin Ali bizi olduğumuz mekandan ve zamandan alıp bambaşka yerlere bambaşka duygu atmosferine götürüyor. Türk Edebiyatındaki yeri güçlü bir kitap. Okumanızı tavsiye ediyorum. Ve Raif efendinin dramını mutlaka kendinizde bir yerde hissedeceksiniz.

M
Muhammed Kaan Yüce  -   09.02.2016
Ya Yazmasaydı!

Hiç düşündünüz mü Sabahattin Ali yazmasaydı Raif Efendi´yi, Maria Puder´i, Ömer´i, Yusuf´u hiç tanımayacaktık. Her birinde kendimizi aradığımız ve bulduğumuz bu kişiler hiç var olmayacak, onlar için üzülmeyecektik. Çok sıradan görünen hayatın altında yatan derin aşkı göremeyecektik hiç. Hissedemeyecektik belki de tam anlamıyla aşkı, hüznü, imkansızlığı. Bişeyler eksik kalacaktı, farkına bile varamayacaktık bu eksikliğin. İyi ki yazmışsın Sabahattin Ali, iyi ki okumuşuz seni..

K
Kerim Azak  -   09.02.2016
Gerçekçi Tasvir

Kürk Mantolu Madonna ile biraz farklı bir aşk hikayesi ile karşımıza çıkmış yazar. Ama bence bu kadar ünlü olmasının sebebi yazarın Raif'in iç dünyasını betimleyişindeki eşsiz başarı. Kah Raif'in yalnızlığında kaybolmuşuz kah Maria'ı görünce huzur bulmuşuz bütün duygular fazlasıyla dolu dolu ve gerçekçi yansıtılması.

G
Gül Özdemir  -   06.02.2016
Etkikeyici

Durağan bir anlatım olmasına rağmen sıkmıyor ve merakla okunuyor..güzel ve mutlaka okunması gereken bir kitap..sabahattin ali ile ilk tanıştığım eseri

H
Hakan Savaş  -   06.02.2016
Mutlaka Okunmalı

Başucu kitabı her umutsuzluğa düştüğümde Raif Efendi aklıma gelir. Herkese tavsiye ederim akıcı yalın bir dil kullanılmış.

K
Kübra Çolakoğlu  -   03.02.2016
etkileyici

gereksiz ayrıntılar yok hiç sıkmıyo akıcı hemen bitiyo ve sizi etkiliyo

Ş
Şevval Şaklaroğlu  -   03.02.2016
mükemmel

sıradan ve basit gördüğümüz her insanın bir hikayesi olduğu gerçeğini yüzüme tekrar çarptı. Bu kitabı okuduktan sonra her insana daha farklı bir gözle bakmaya başladım ...

T
Tunahan Uygun  -   03.02.2016
Harika

Sabahattin Ali eseri dediğin işte harika

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016
kahveli kitap:)

o kadar çok kahveli resmini gördük ki en tanınan kitap bence. ama çok güzel bir kitap:)

M
Merve Koçbıyık  -   02.02.2016
Maria Puder

her ne kadar populer kültürün elinde olsa da bu onun ne degerini düşürmedi. yazılmış en güzel kitap. uzun yıllar da etkisini yitirmeyecek ve uzun yıllar listelerde hep üst sıralarda yer alacak.

Z
Zerrin Usta  -   02.02.2016
kült

Türk edebiyatında kült haline gelmiş bir eser, okumayan yoktur diye tahmin ediyorum.

B
Burçak Bilgin  -   02.02.2016
Raif Efendi ve Kürk Mantolu Madonna

Kürk Mantolu Madonnayı iki kez okudum. Kitabın sayfa sayısı az ama etkisi o kadar büyük ki.. Silik bir karakter gibi görünen Raif Efendinin yaşadığı aşkı okuyunca oldukça etkileneceksiniz. İnsanın bir tabloda gördüğü bir portreye hayran olması, sırf o tablo için her gün galeriye gitmesi, sonra da o portrenin sahibiyle tanışması mümkün mü? okuyun gerçekten çok beğeneceksiniz..

G
Gülfem Özgürlük  -   02.02.2016
En iyisi değil

Evet güzel farklı bir kitap ama bence Sabahattin Ali'nin en iyi kitabı değil.Belki de okuduğum zaman yanlıştı bilemiyorum.

G
Gamze Taşın  -   02.02.2016
Başlangıç

Sabahattin Ali'yi hissetmek için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.Nitekim diğer eserleri popüler kültürün etkisinden dolayı bu kitabın ismen biraz gerisinde kaldı ama bir Kuyucaklı Yusuf bir Değirmen bir Sırça Köşk de yine çok güzel, okunası, okutulası kitaplardır.

U
Umut Ulaş Tarhan  -   01.02.2016
efsane kitap!

Kitap okuma alışkanlığımı bu kitaba borçluyum!

M
Muhammed Kadir Erdem  -   13.01.2016
kitap

Peyderpey yazılmış bir kitabın bu kadar sürükleyici ve akıcı olması bu kitabı benzersiz yapıyor.Bu dünyada gerçek özgürlük kitaptır.Çok ufak bir bedelle gelir sarzı bitmez, ekranı kırılmaz, benzini bitmez,elektriği kesilmez.Sosyal mesaj verme çabasında değilim yanlış anlaşılmasın fakat okumak güzeldir..

F
Fatih Çetin  -   04.12.2015
Harika!

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı. İki günde bitti desem yeridir. Muhteşem bir eser.

U
Uğur Karapaça  -   03.04.2015
Okuyun

Gerçekten çok güzel bir kitap. Ortasından sonra hikaye hız kazanıyor.

R
Reyhan Vahapoğlu  -   27.03.2015
Harika

Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim Kuyucaklı Yusuf adlı romanı da harika.

E
Ertuğrul Bostancı  -   24.02.2015
Mükemmel

Gerçekten mükemmel bir kitap. Alın, okuyun.

A
Ahmet Bayar  -   22.02.2015
Beğendim

Sürekli almak istiyordum sonunda babil.com'dan aldım kitabı, çok beğendim, bir günde bitirdim. Hızlı ve sorunsuz kargo için de babil.com'a ayrıca teşekürler.

Z
Züheyla Bilişik  -   25.01.2015
Babil.com  
TOPRAK