Babil.com
Kurşun Kalem İki Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 30 Temmuz - Ağustos 2014 % 40indirim

Kurşun Kalem İki Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 30 Temmuz - Ağustos 2014 Ciltli

Kolektif

Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi

6,93 TL 4,16 TL
 
0/5 (0 kişi)
6 adet stoklarımızda

Merhaba,

Mayıs-Haziran sayımızdaki merhabamızdan sonra ne çok acı yaşandı yeryüzünde. Daha güzel günlere adanan dilekler bir türlü gerçeğe dönüşemiyor. Savaşlar, depremler, seller sürekli dünya gündeminde. Şiddet, taciz, kadın cinayetleri, ihmaller, kazalar, ölümler... Yeryüzü renkli acılar, her gün pencereler.

karanlığı kazar madenciler/ üşürken güneş dağlarda/

çığlık perişan, ölüm bir an/ bir anda yanar gözyaşı/

Yorgun ikindileri nereye taşıyor kuşlar?/ ağladıkça içten içe toprak/

kır çiçeği ekebilir misiniz gözyaşına?

Mayıs ayında Soma'da meydana gelen maden faciasında ölen işçi kardeşlerimiz ışıklar içinde uyusunlar... Son iki ayda yine önemli edebiyatçılarımızı yitirdik. Bülent Habora, Hüseyin Çiftçi, Erdoğan Alkan, Alpay Kabacalı Azeri'lerin deyimiyle başka dünyalara göç ettiler. Değerli yazın emekçilerinin ailelerine, sevenlerine, okurlarına baş sağlığı diliyoruz.
Abonelere normal postayla gönderdiğimiz dergilerin bazılarının ulaşmaması, akıbetlerinin bilinmemesi nedeniyle bir yıldır dergileri PTT kargo ile gönderiyorduk. Şikâyetler azalsa da şekil değiştirerek bugüne kadar devam etti. Bu sayımızdan başlayarak abonelerin dergilerini özel kargo şirketi ile ulaştıracağız. Abonelerimizin telefon numaralarını mail adresimize acilen iletmeleri gerekiyor. PTT havale hesabımızı 2 Haziran'da iptal ettik. Yalnızca Garanti Bankası hesabımızdan abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Bu sayımızda “Şiir Çınarı Enver Ercan" Gündemini hazırlayan Nezihe Altuğ, Enver Ercan'la söyleşi yaptı, dergiciliğini yazdı. Yaşamını şiire ve dergiciliğe adayan Enver Ercan'ı; Filiz Deniztekin, Bâki Asiltürk, Gülce Başer, Adil İzci, Tamer Sağır ve Sezen Çiğdem'in kaleminden daha yakından tanıyoruz. Emel Koşar Enver Ercan'ın şiirlerini inceledi. Barış Erdoğan ise "Adı Ercan'dı" şiiriyle gündeme katkı sundu. "Kadın Şairlerin Şiirlerinde Erkek İmgesi" gündemimiz ise Arife Kalender'in önerisiyle hazırlandı. Dosyaya; Arife Kalender, Zafer Demir, Hilal Karahan, Şükran Yücel ve Oğuz Tümbaş yazdılar. "Kadın Şairlerin Şiirlerinde Erkek İmgesi" dosya yazılarına önümüzdeki sayılarda da devam edeceğiz.Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Temmuz 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Barkod : 3990000025295
Babil.com  
ATES