95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Kurtlarla Koşan Kadınlar

Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler

Women Who Run With the Wolves

3,0
7 değerlendirme
58,50 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 20-24 Mayıs
Babil’in Yorumu

Kurtların ve kadınların talihsiz bir kader ortaklığı vardır: Kurtlar avlanarak, kadınlarsa kalıplaşmış efsaneler yoluyla “yok edilmek” istenir. Dünya üzerinde binlerce kadına ilham olmuş, içlerindeki vahşi gücü ortaya çıkarmalarını sağlamış Kurtlarla Koşan Kadınlar, farklı kültürlerdeki masal ve söylencelerden güç alarak kadınların sürekli bastırılan sezgilerini, yaratıcılıklarını, doğurganlıklarını ve uyum yeteneklerini ortaya çıkarmayı deniyor. Unutmayın, dünya yabani bir ormansa, kadınlar da bir kurt kadar cesurdur.

Kitap Hakkında

Clarissa P. Estés, Kurtlarla Koşan Kadınlar’da gerçekten farklı bir önermede bulunuyor; kadınlar için yalın, uygulanabilir ve doğal çözümler öneriyor. 19. yüzyılla birlikte insanlığın doğadan kopuşu ve duygulara yer vermeyen kapitalist bir endüstri çarkının içinde kayboluşundan yola çıkarak, kadınların yapması gereken ilk şeyin içlerindeki doğal sesi keşfetmek olduğunu söylüyor ve kadınların içlerinde yatan sınırsız güç ve yaratıcılığın, kurtların doğal yabanıllığında yattığı savını ileri sürüyor. Kadınların çoğu zaman farkında olmadan içselleştirmek zorunda bırakıldıkları eziklik ve yetersizlik duygusuna, bastırılmış cinsel güdülerine çok değişik bir malzemeden yaklaşıyor: masallar! İnsanlığın ortak bilinçaltının aynaları olduğunu düşündüğü masallar aracılığıyla kadın psişesinin derinliklerine iniyor ve birçok açmazdan kurtulmalarına yardımcı olacak masal tadında terapiler uyguluyor. Estés’e göre, kurtlarla kadınlar arasında, vahşilikleri, zarafetleri ve içinde yaşadıkları topluluğun üyelerine duydukları bağ açısından psişik bir benzerlik vardır. Kurtlar ve kadınlar arasındaki bu benzerlik, Vahşi Kadın arketipinde ortaya çıkar.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  54
 • Sayfa sayısı
  544
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  544,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9789755393636
 • Basım tarihi
  Mart 2021
 • Boyutlar
  13,50cm x 21,50cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • A**** B****

  22 Mart 2016, Salı

  1. Her kadının okuması gereken, kendini keşfetme yolculuğunda başucu kaynağı olabilecek bir kitap.

  2. Devamını Oku
 • H**** K*******

  20 Eylül 2021, Pazartesi

  1. Çok güçlü ve feminist bir kitap. Daha çok kadınlar okuyor ve birbirlerine öneriyor ama bir erkek olarak ben de çok keyif alarak okudum. Hatta birçok yerde ben de kendimce kişisel bir yolculuğa çıktım kendi içimde. Çevremde bana dokunmuş, benim dokunduğum bütün kadınları daha iyi anlamamı sağladı. Kitabı bitirdikten sonra rafa kaldırmak istemedim. Altını çizdiğim yerleri tekrar tekrar okumak için her daim elimin altında tutuyorum.

  2. Devamını Oku
 • seren yolcu

  17 Eylül 2021, Cuma

  1. Her kadının kütüphanesinde, elinin altında bulunması gereken bir kitap Kurtlarla Koşan Kadınlar. Kitapta tarih boyunca süregelen anlatılan ve hikâyelere gizlenmiş kadın arketipi üzerine pek çok şey göreceksiniz, doğasından ve yaşamından koparılan kadına gerçekten farklı bir önermede bulunuyor. Birçok masaldan yola çıkarak yeni bir pencere sunuyor doğaya, vahşi yaşama ve özellikle de kadına dair. Asla tek seferde okunan bir kitap değil, tabiri caizse yavaş yavaş içilmesi gereken ilaçlardan. Bir başucu kitabı. Her bakıştan kadını kucaklayan, kadınlara da varlıklarını kucaklatan metinlerden oluşuyor. Başta tavsiye ettiğim herkes abarttığımı düşünmüştü, ancak sonra pek çoğu için vazgeçilmez kitaplar arasına girdi. Bu arada erkekler de okuyabilir elbette. Hatta belki de kadın tabiatını, koparıldığı doğal kaynağı bilmek en çok onların algısında yeni pencereler açılmasına neden olabilir.

  2. Devamını Oku
Babil.com