Babil.com
Lola ve Komşu Çocuk % 37indirim

Lola ve Komşu Çocuk Ciltli

Lola and the Boy Next Door

Stephanie Perkins

Yabancı Yayınları

50,00 TL 31,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

New York Times Çoksatan:

- 2012 YALSA En İyi Genç Edebiyatı

- 2013 ALA Rainbow Seçkisi

- 2012 The Inky Awards Silver Inky Ödülü Adayı

- 2011 Goodreads Choice Award En İyi Genç Yetişkin Romanı Adayı

Lola ve Komşu Çocuk, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin zevkle kucak açacağı bir kendini bulma hikayesi.

Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi? Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu... O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola'nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola'nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar.

"Stephanie Perkins bizim neslimizin Jane Austen'ı. Hikayeleri kısa sürede unutamayacağınız kadar büyüleyici.

-Tahereh Mafi, Bana Dokunma romanının çoksatan yazarı-

"Büyülü… Aşık olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda hatırlatıyor."

- Cassandra Clare, New York Times çoksatan yazarı

"Zekice diyaloglar, taptaze karakterler ve bir sürü yakıcı temas... Sarah Dessen hayranları, aşk ve gerçekliği incelikle birleştiren Stephanie Perkins'i zevkle okuyacaklar."

- Kirkus Reviews

"Perkins, insanların farklılıklarını kabullenmenin ancak aşk ile mümkün olduğunu son derece iyi bir şekilde gösteriyor."

- Booklist

"Zekice kurgulanmış diyaloglar ve seksi bir romantizm... Lola'nın fazlasıyla mütevazı espri anlayışı ve Perkins'in, onun gelgitli duygularını yazmaktaki becerisi birleşince ortaya elinizden bırakamayacağınız bir kitap çıkıyor."

- Publishers Weekly

"Çok modern, çok eğlenceli ve tartışılacak sorularla dolu."

- Romantic Times Book Reviews

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Ekim 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 320
Barkod : 9786055016487

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Aslı Tümerkan

Kapak Tasarım
Aslıhan Kopuz

Düzelti - Redaksiyon
Merve Süzer
Berke Kılıç

Katkıda Bulunan (İçerik)
Tuğçe Nida Sevin

Güzel

Lola'nın perukları, Cricket'in samimiyeti içinizi ısıtır kesinlikle. Benim çok tatlı, çok samimi bulduğum bir kitaptı. Tabi ki yazarın dili de kolay olunca hemen bitti.

E
Elif Dolunay Ergün  -   02.09.2016
Orta

Öncelikle şunu söylemek istiyorum kitabın başlarında aşırı sıkıldım sadece bitsin diye okuduğum bi kitapdı yani çok klasik ve sıkıcı gelmişdi açıkcası ama sonları baya iyidi bu kitabın en çok son kısımlarını beğendim ama yinede güzel bir kitap

M
Melek Yıldız  -   19.07.2016
çok farklı ve hoş!

Beklentilerimin çok üstünde bir kitaptı, resmen b a y ı l d ı m!<br />Karakterler çok ÖZELDİ. Lola'nın farklı oluşu, perukları fena hoşuma gitti. Bazı yerlerde onda kendimi gördüm. Çok yazılmış bir kitaptı. Evet anlatım dili süper değildi ama beni rahatsız etmedi🙆🏻<br />Bir kere bu bir aşk kitabı ve esas oğlan aşırı temiz kalpli, utangaç ve tatlı bir çocuktu.Lola'nın babaları aşırı tatlış geldi bana. Evet bazı katı oldukları konular var ama ben olsam ben de öyle olurdum😁

C
Ceyda Vardal  -   20.05.2016
Muazzam

Ben bayılıyorum böyle yormayan aşk hikayelerine. Yazarın diline hayran kalmamak elde değil. Tabii Lola ve Cricket e de aynı şekilde :) çok tatlı bi konusu var. Şiddetle öneririm

S
Sibel Pehlivan  -   30.04.2016
Çok iyi

Öncelikle kitaptaki en en en sevdiğim karakter Cricket çok...tatlıydı.Evet,uygun kelime bu sanırım.Utangaç olmasıyla gözüme adeta hiçbir şeyden haberi olmayan bir insanın yüzünde kameranın flaşının patlaması gibi çarptı.Cricket'ı söylediğimiz gibi çok sevdim!Artık Lola'ya geçebiliriz.Ben ilk başta Lola'dan nefret ettim açıkçası.Aslında orijinal bir karakterdi ama başta davranışları pek hoşuma gitmemişti.-Lola'yı sevenler tarafından linçlendi- Fakat Lola ve Komşu Çocuk en çok sevdiğim kitaplardan biri olmayı başardı.

Y
Yulet Yeşilyurt  -   26.04.2016
18 Yaş Altıysanız Keyifle Okursunuz :)

Lola ve Komşu Çocuk büyük bir hevesle başladığım, ancak beklentimi tam olarak karşılamayan bir kitap oldu maalesef. Kötü müydü? Hayır. Ancak sanırım her yerde çok fazla gördüğüm ve çok fazla övüldüğü için kitaptan beklentim daha yüksekti..😕 Aslında hikaye klasik; liseye giden bir genç kız, ailesiyle ve asi sevgilisiyle yaşadıkları, ve bir anda ortaya çıkan ilk aşkı ile gelişen olaylar.. Çoğu gençlik kitabında rastlayabileceğimiz bir hikaye yani. Ancak karakterlerin özgün olması hikayenin klasikliğini örtüyordu bence. Genç kızın yani Lola'nın herkesin aksine deli dolu, çılgın, kostüm meraklısı biri olması; ailesinin eşcinsel iki babasından oluşması; ve komşuları olan Bell'lerin Graham Bell'in akrabaları olmaları gibi detaylar, bence bu hikayeyi farklılaştıran ve hoşuma giden detaylardı.👍 Özellikle Lola'nın değişik kıyafet tarzı, özgüveni ve 'insanlar ne der?' diye düşünmeden içinden geldiği gibi, mutlu olduğu şekilde giyinmesi ve herkesten farklı da olsa kendi olması çok hoşuma gitti, bence karakterin bu özelliğinin altında çok güzel bir mesaj yatıyordu.😊 Ancak dediğim gibi, kitabın yarısına kadar olayların içine tam giremedim. Hatta okurken 'sanırım benim için biraz fazla genç edebiyatı' diye düşündüğüm de oldu.. Yarısından sonra hikayeye yavaş yavaş ısındım, ve genç karakterlerin saf aşkı, aralarındaki diyaloglar hoşuma gitti. Sonuç olarak; kolay okunan, keyifli bir kitaptı. Sanırım lisedeyken yani 15-16 yaşlarındayken okusaydım, çok daha keyifle ve severek okurdum diye düşünüyorum. Eğer okumayı düşünüyorsanız, ve 18 yaş ve altıysanız rahatlıkla tavsiye ederim; daha büyükler için önerim ise büyük beklentilerle başlamazsanız keyifle okuyacağınız, dinlendirici bir hikaye diyebilirim.😌

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016
kalp kalp kalp

en sevdiğim kitaplar arasına yerleşmiş bir kitap. gerek karakterlerin farklılığı gerek kitabın dili her şekilde beni içine çekti. masum ve tatlı bir aşka tanık olmak istiyorsanııız hemen sepetinize eklemeyi unutmayınnn

T
Tugce Solmaz  -   12.03.2016
Harika

Uzun zamandır yokluğunu çektiğim güzel bir aşk hikayesiydi. Karakterler çok güzeldi, konu çok güzeldi, anlatım çok güzeldi. Okurken hiç sıkılmadım. Lola'nın renkli kişiliğinde kayboldum. Gerçekten hayatımda Lola gibi birinin olmasını çok isterdim. Ve tabi ki Cricket gibi birini de. O tatlı gülümsemesi okurken kafamda canlandırıp canlandırıp kıskançlık krizine girdim. Onun dışında Max'e çok üzüldüm. Onu seviyordum ama bir Cricket olamazdı. Yani hiç şansı yoktu. Sonunda doğru saçmalamasaydı Lola'ya gıcık bile olabilirdim, belki de olmazdım. Sonuçta o Lola... Kısacası kitabı gerçekten çok beğendim. Kesinlikle okumanızı öneririm.

K
Kitap Muhafızları  -   17.02.2016
idare edebilir

19-20 YAŞ ARASINDAYSANIZ SEVECEĞİNİZ BİR KİTAP.BENİ PEK HOŞNUT ETMEDİ.

G
Gizem Özkan  -   11.02.2016
Babil.com  
ATES