Babil.com
Lütfi Özkök Retrospektifi % 25indirim

Lütfi Özkök Retrospektifi

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi - 11

Merih Akoğul

Eczacıbaşı Yayınları

85,00 TL 63,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
10 adet stoklarımızda

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin yeni kitabı Lütfi Özkök retrospektifi, kitabevlerinde yerini alıyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip fotoğraf yayıncılığı geleneğinin bir parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan seri, her yıl değerli bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabını, sanatsal bütünlük içinde izleyicilere ulaştırıyor.

Kitapta, fotoğrafçı, şair ve çevirmen Lütfi Özkök’ün yapıtları ve yaşamı retrospektif bakış açısıyla yer alıyor. Ömrünü fotoğrafa ve edebiyata adamış olan Lütfi Özkök, Türkiye ve dünyanın önde gelen edebiyatçılarını fotoğraflayarak, bu iki sanatın birleştiği yerde yazarlar başta olmak üzere çektiği sanatçı portrelerini dünya fotoğraf dağarcığına unutulmayacak bir biçimde kazandırıyor.

Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen’e ait olan ve editörlüğünü Merih Akoğul’un üstlendiği Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin on birinci kitabı, Lütfi Özkök Retrospektifi, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 19,50 x 25,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 272
Barkod : 9786056829758

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Merve Ünsal

Hazırlayan
Bülent Erkmen

Babil.com  
ISEN