ÜYE OL        GİRİŞ   
Mai ve Siyah (Açıklamalı Orijinal Metin) % 30indirim

Mai ve Siyah (Açıklamalı Orijinal Metin)

Ahmet İhsan'ın Sunuşuyla

Halid Ziya Uşaklıgil

Can Yayınları

14,35 TL 10,05 TL
Stoktan Teslim

Halid Ziya’ya kadar, romancı muhayyilesiyle doğmuş tek muharririmiz yoktur. Hepsi roman veya hikaye yazmaya hevesli insanlardır.

- Ahmet Hamdi Tanpınar

Tereddütsüz söyleyeceğim ki yazdıklarımın hiçbirisini yazmamış olmak ihtimalini o kadar büyük bir hüzün duymayarak düşünebiliyorum. Fakat Mai ve Siyah için böyle değil! Onu yazmış olmak isterdim. Ve pek iyi etmişim ki yazmışım. Onun için, eksiklikten arınmıştır, baştan ayağa meziyettir demiyorum. Fakat onda hemen bütün ben varım, benim bir daha geri gelmeyecek olan emellerle, hülyalarla ve onların yanı başında hüsranlarla, elemlerle dolu olan gençliğim var. Hatta yalnız benim değil… Bütün gençler var... Memleketimin bedbaht gençliği var. Sizler varsınız...

- Halid Ziya Uşaklıgil

Kitap olarak ilk defa 1898’de basılan Mai ve Siyah’ı hazırlarken Halid Ziya’nın romandaki düzenlemelerini de içeren 1938 baskısını esas aldık. Bu iki baskıyı karşılaştırıp yıllardır süregelen hataları tek tek saptayarak açıklamalı notlarla ve ilk baskıdan görsellerle eseri zenginleştirmeye çalıştık. İlk defa okuyucuyla buluşmasının üzerinden yüz yılı aşkın zaman geçse de bu başyapıt, hâlâ tefrikasına başlanıldığı günkü kadar yeni. O günden bugüne, ülkenin bütün kuşaklarınca okundu, tartışıldı, tekrar tekrar yorumlandı. Daha önemlisi, hep sevildi. Çünkü Mai ve Siyah, bizim romanımız.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 360
Barkod : 9789750731785
Şair Ahmet Cemil

Ahmet cemil'in mavi bir gece de başlayan hayatı ve siyah bir gece de biten hayatı. Müthiş okuyun. Klasik bir eser.

A
Ali Varlı  -   06.04.2016
Ahmet Cemil

Şairlik yazarlık hayali kuran Ahmet Cemil'in mavi bir gecede başlayan öyküsü, sevdiği kızın bir başkası ile evlenmesi ve Ahmet Cemil'in siyah bir gecede İstanbul'u terk etmesini göreceksiniz.

Z
Zeynep Eriman  -   03.03.2016
Babil.com