Babil.com
Masumiyet Müzesi % 35indirim

Masumiyet Müzesi

Orhan Pamuk

Yapı Kredi Yayınları

44,00 TL 28,60 TL
 
0/5 (0 kişi)
539 adet stoklarımızda

“Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.”
Nobel ödüllü büyük yazarımız Orhan Pamuk'un harikulade aşk romanı bu sözlerle başlıyor.

1975'te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun'un hikâyesi: Hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, Masumiyet Müzesi, elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Masumiyet Müzesi'ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.

Romanı yazdıktan dört yıl sonra, 2012’de, Pamuk romanıyla aynı adlı müzeyi Çukurcuma’da açtı. Şimdiye dek on binlerce ziyaretçinin gezdiği müze için ünlü sanat tarihçisi Simon Schama, Financial Times gazetesine yazdığı yazıda, “Dünyadaki en güçlü, en güzel, en insanî ve en etkileyici çağdaş sanat eseri,” diye yazdı. “Aynı zamanda hem şiir hem karamizah gibi; hem zarif ve şefkatle dolu, hem de kutu kutu, vitrin vitrin, estetik olarak muhteşem.”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 561
Barkod : 9789750826146

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

GERÇEK AŞKA HOŞGELDİNİZ

en iyi kitap listesinde ilk üçe çok rahat girecek bir kitap. gerçek aşk karakter kemalle öldü belkide. harika bir hikayesi var. müzeye gidiş yollarınız adeta canlandırıyor kitaptakileri üstelik müzesine gittiğinizde biletiniz hazır bile arkasına kelebek mührünü basıyorlar ve hoşgeldiniz aşka...

N
Neslihan Telci  -   09.07.2016
Masumiyet müzesi

Orhan pamuk okumaya bu kitapla başladım ve yaşadığı aşkı ve aşkını tasvir ettiği anları fazlasıyla beğendim.Sadece bazı bölümler de ki betimlemeleri çok uzun buldum.

F
Filiz Fidan  -   19.04.2016
Aşkı gerçekten anlamak isteyenlere..

Benim ufkumu açan bir kitap oldu.Hem geçmişi hem geleceği düşündürdü bana."Aşk" nedir, nasıl bir duygudur, bir insanın ömrünü nasıl içine hapsedebilir okuyanlar daha iyi anlayacaklardır.Eminim her okuyucu içinde kendinden bir şeyler bulacaktır.Günümüz gençleri mutlaka okumalı.

P
Pelin Şahin  -   04.04.2016
bu bir aşk romanı değil

Okuduğum ilk Orhan Pamuk kitabı. Kitap okurken mutlaka kitap hakkında ayrıntılı incelemeleri araştırırım. Birçok incelemede kitabın gereksiz yere uzatıldığını, okurları tasvirleri okurken boğulduklarını belirtiyordu. Ben ise onun detaylı anlattığı her cümlede bir dünya kurdum. Müzeyi gezmediğim halde her yerde ne var biliyorum. Bu kitabı okurken okumanın zevkine varıyorsunuz.

T
Tuğba Bagdemir  -   27.03.2016
Mutlaka okuyun

Mutlaka okuyun ve müzeyi ziyaret edin. Ayrı ayrı tat alacaksınız.

E
Erdal Koyunsever  -   21.02.2016
Dönüm Noktası

Bu kitabı dönüm noktam olarak tanımlayabilirim. Bu kitabı okuduktan sonra belki ufkum açıldı bilemiyorum ama kitap okuma isteğim arttı. Farklı kitaplara yönelsem bile Orhan Pamuk hayranlığım hep devam ediyor ve bu kitaptan sonra diğer kitaplarını da okumaya başladım

D
Dilvin Kiriş  -   16.02.2016
yıllara meydan okuyan bir aşk

"hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum" giriş cümlesiyle kalbimi fetheden ve akabinde anlatılan aşk hikayesiyle yüreklere dokunmayı başaran benim gözümde en iyi pamuk kitabıdır

B
Burcu Karaoglan  -   13.02.2016
Unutulmaz Bir Kitap

Naif bir aşk, gerçekte masumiyet müzesi olduğunu duyunca çok şaşırmıştım. Kitabın içinde müze bileti de mevcut çok güzel düşünülmüş.

K
Kübra Çolakoğlu  -   03.02.2016
hem okuyun hem de müzesini ziyaret edin

İstanbul'da geçen bir hikaye, başta sıradan gelebilir ancak okudukça sizi içine alan bir öykü, beyoğlundaki müzesini gezmeniz de şiddetle tavsiye olunur, gezerken gözümden yaşlar aktığını belirtmeliyim :)

B
Burçak Bilgin  -   02.02.2016
Babil.com  
TOPRAK