ÜYE OL        GİRİŞ   
Modern Bankacılık Teori ve Uygulama % 25indirim

Modern Bankacılık Teori ve Uygulama

İlker Parasız

Ezgi Kitabevi Yayınları

45,00 TL 33,75 TL
Stoktan Teslim

Modern Bankacılık - Teori ve Uygulama adını verdiğimiz kitabımızın 2. baskısında önemli değişiklikler yapılmadı.

Özellikle 2000'li yılların Türk Banka Sistemi'nde gerek kurumsal, gerek yasal, gerekse gözetimsel açıdan bir çok değişme ve gelişme yaşandı. Kısa sürede birkaç yasa değişikliği yapıldı.Son olarak 5411 sayılı yasa yayımlandı. Halen izlenmekte olan para politikası çerçevesinde parasal aktarım mekanizması son derece önemlidir. Bu mekanizmada ülkemizde bankacılık sektörü önemli rol oynamaktadır. Bu bağlamda makro iktisat ve para politikası kitaplarında bir kara kutudan söz edilir. Geleneksel makro ekonomik ISLM analizlerinde banka sisteminin kredi yönü gözardı edilmektedir.

Özellikle Euro bölgesinde ve ülkemizde işletmelerin finansmanında şirket bonoları belirleyici rol oynamamaktadır. Euro bölgesinde özel firmaların finansmanında banka kredilerinin büyüklüğü, şirketlerin ihraç ettiği bonolara göre onbeş kat daha büyüktür. Ülkemizde bu oranın çok daha büyük olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle Euro bölgesinde ve ülkemizde sermaye piyasası bazlı modellere göre banka bazlı modeller ön plana çıkmaktadır. Dolayısı ile ekonominin finansmanında bankacılık sektörünün önemi tartışılamaz...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2007
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 420
Barkod : 9789758606580

Kategoriler

Babil.com  
EDORAS