ÜYE OL        GİRİŞ   
Mükemmelliyetçi Kişilik % 27indirim

Mükemmelliyetçi Kişilik

Zehra Erol

Timaş Yayınları

17,50 TL 12,78 TL
Stoktan Teslim

Uzman Psikolog Zehra Erol’dan, sürekli “her şeyin en iyisini yapmalısın”, “sen en iyi olmalısın” mesajına maruz kalan modern çağ insanının kusursuzluk çabasını anlatan bir kitap.

Yazar, mükemmeliyetçiliğin nedenlerini, mükemmeliyetçilik-yetersizlik ilişkisini, bu duyguya zemin hazırlayan kişilik özellikleri ve anne baba tutumlarını, daima “mükemmel” olma çabasını ve mükemmeliyetçi kişilerle yaşamanın zorluklarını vaka örnekleriyle ele alıyor. Aşırıya varmış mükemmeliyetçiliği “optimal düzeye” çekme önerileriyle desteklenen kitap, bir türlü yakamızı bırakmayan “mükemmel olma” çabasını yeniden gözden geçirmemizi sağlıyor.

“Hayatı boyunca kusursuzluğu ararken kendini unutan çok sayıda danışanım oldu. Zamanını bu uğurda harcayan ama tükenenin kendi yaşamı olduğunun farkına varmayan, bu arayış içinde sevdiği kişileri hatta kendini kaybeden... Mükemmeliyetçi olduğunu düşünüp bu etiketlemeyle kendi gelişimini sınırlayanları da çok gördüm…

Mükemmeliyetçilik, hepimizin bildiği, bazen eksik bazen yanlış da olsa sıklıkla kullandığımız bir kavram. Bu özelliklere sahip kişilerin kendilerini tanımaları, onlar için geliştirici ve koruyucu olacaktır.”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9789752639867

Katkıda Bulunanlar

Editör
Seval Akbıyık

Kapak Tasarım
Cem Kızıltuğ
Ravza Kızıltuğ

Genel Yayın Yönetmeni
Emine Eroğlu

Mükemmeliyetçiliği Farketmek

Mükemmeliyetçi kişiliğin özelliklerini öğrenmek isteyenler bu kitapta aradığını bulacak. Daha çok bu tip kişilerin özelliklerine değinen yazar, kitabın sonunda bu tutumun nasıl kontrol edilebileceğine dair öneriler veriyor ve çözüm olarak yine kişinin kendini gösteriyor. Mükemmeliyetçiliğin kaynağından da bahseden yazar verdiği örneklerle açıkladığı durumların iyice pekişmesini hedeflemiş. Bu tip kişilikle ilgilenenler, kitabı okuduktan sonra etrafında bu özellikleri taşıdıkları halde hiç fark etmedikleri birçok insanın olduğunu görebilirler.

T
Tuba K.  -   22.07.2018
Babil.com