ÜYE OL        GİRİŞ   
Mutlu Koyunların Peşinde % 20indirim

Mutlu Koyunların Peşinde

Babamla Konuşmalar

Ceren Çalak Koca, A. Erkan Koca

Posta Kutusu Yayınları

10,00 TL 8,00 TL
Stoktan Teslim

"Babasının dediği gibi hayatta herkesin bir hikayesi varsa bu çocuğunki de olmalıydı elbette ama neydi ve nasıldı kimbilir. Bu çocuk, tek başına sürekli içinden konuşuyor olmalıydı. Ondan, gelecekte büyük bir yazar olabilirdi. Sonra, onun hikayesini kendisi tamamlamaya karar verdi. Tamamlayacak ve hayalinde çoban çocuğun hikayesini oluşturacak, sonra da bunu defterine yazacaktı. Ama şimdilik bu onu bir yazar yapmasa da olurdu. Bunun için henüz erken diye düşündü kendi kendine gülümseyerek."

Mutlu Koyunların Peşinde, kitap okumayı ve düşünmeyi çok seven babasıyla oldukça güçlü bir sevgi ilişkisi içerisindeki bir kız çocuğunun derin sorularının etrafında gelişen bir yolculuğu anlatıyor.

Öncesinde, babasının, kütüphanesinde bulamadığı kitapları bulmasına yardımcı olmak için kendi buldukları Kitap Bulmaca oyununun içindeki kitap ve yazarlarla yapılan yolculuk, sonrasında bir tren yolculuğuyla devam ediyor.

İçinde Nietzsche, Dostoyevski, Yakup Kadri, Sabahattin Ali, Refik Halit, Stefan Zweig geçen ve satır aralarında çocukların ciddiye alınması gerektiğini söyleyen bir ilk eser.

Bu yolculuk, sadece bir yerden bir yere yapılan, güzel manzaralar ve tatlı yorgunluklar eşliğindeki bir seyahattan çok daha fazlasını içeriyor. Yol boyunca karşılaşılan mutlu ve mutsuz insanların hikayelerini ve insanların ancak birbirilerinin hikayelerinde yaşayarak var olabilen varlıklar olduğunu dile getiriyor bir çok ruhundan yansıyan saf ve masum halleriyle.

Mutlu Koyunlar Peşinde, mutlu ve mutsuz iki koyun çobanı çocuğun, tren camından görünen ruh hallerini Aylin'in kendi hikayesine katmasının şiirsel bir ifadesi.

Yazar olmak isteyen bir çocuğun ilk arayışlarının çocuk ruhunda dile gelmesi ve başka insanların acılarına olan bağlanışın insanın kendisine giden yoldaki içsel yolculuğuna çağrı.

Mutlu Koyunların Peşinde, en büyük yolculuğun başka insanların kalplerinden geçtiğini düşündüren bir hikaye.

Çocuk Kitapları Enstitüsü'nün bu ilk kitabının, geleceğin büyük yazarlarının kitapla dost olmalarına ve başka insanların hikayelerini kendilerinin kılmalarına katkı sağlaması dileğiyle sunuyoruz.

Dileriz, kitapta olduğu gibi geleceğin ülkesinde Mutlu koyunların ve tabiatın, kuşların ve ağaçların, şırıl şırıl derelerin ve yemyeşil çimenlerin peşinden mutlulukla giden, kendi yollarını bulmak için kendi sorularını soran çocuklarımız için fazlasını yapabiliriz.

Çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediye edebiyattır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2018
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 102
Barkod : 9789752499591

Katkıda Bulunanlar

Editör
A. Erkan Koca

Kapak Tasarım
Nilüfer Tabak

Katkıda Bulunan (İçerik)
Muhammed Erbay
Serdal Ünal
Veysel Dinler

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Nilüfer Tabak

Babil.com