ÜYE OL        GİRİŞ   
Nietzsche Ağladığında % 35indirim

Nietzsche Ağladığında

When Nietzsche Wept

Irvin D. Yalom

Ayrıntı Yayınları

41,67 TL 27,09 TL
Stoktan Teslim

Yoğun ve sürükleyici olan yeni bir düşünce romanı sunuyoruz: Nietzsche Ağladığında. Edebiyatla da düşünülebileceğini gösteren müthiş bir örnek...

Sahne Psikanalizin doğumu arifesindeki 19. yüzyıl Viyana’sı. Entelektüel ortamlar. Hava soğuk. Aktörler Nietzche: Henüz iki kitabı yayımlanmış, kimsenin tanımadığı bir filozof.

Yalnızlığı seçmiş. Acılarıyla barışmış. İhaneti tatmış.

Tek sahip olduğu şey, valizi ve kafasında tasarladığı kitaplar. Karısı, toplumsal görevleri ve vatanı yok. İnzivayı seviyor. Tanrı’yı öldürmüş. "Ümit kötülüklerin en kötüsüdür çünkü işkenceyi uzatır" diyor. Daha sonra, "Kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız: Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenebilirsiniz?" diyecek. Ümitsiz. Breuer: Efsanevi bir teşhis dehası. Ümitsizlerin kapısını çaldığı doktor. Psikanalizin ilk kurucularından. Kırkında, bütün Avrupalı sanatçı ve düşünürlerin doktoru olmayı başarmış. Güzel bir karısı ve beş çocuğu var. Zengin. Saygın. Hayatı boyunca "ama" pozisyonunda yaşamış biri. Freud: Breuer’in arkadaşı. Henüz genç. Geleceği parlak.

Şimdi yoksul. Salome: Erkeklerin başını döndüren kadın. Çekici. Özgür. Evliliğe inanmıyor. Bazen aynı anda birçok erkekle beraber oluyor. Sanatçıları ve düşünürleri tercih ediyor. Kırbacı var. Konu Ümitsizlik. Bir gün, erkeklerin başını döndüren kadın, Salome, Nietzsche’den habersiz Breuer’e gelir. "Avrupa’nın kültürel geleceği tehlikede, Nietzsche ümitsiz. Ona yardım edin" der. Breuer, Salomé’yi tekrar görebilmek umuduyla "peki" der. Ve varoluşun kader, inanç, hakikat, huzur, mutluluk, acı, özgürlük, irade... ve neden, nasıl gibi en önemli duraklarından geçen bir yolculuk başlar.. Kendisiyle ve hayatla yüzleşmekten çekinmeyenlere...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 432
Barkod : 9789755391465

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Aysun Babacan

Nietzscheyle birlikte ağlayalım

Psikolojik açıdan yaklaşımları ve karakter tahlilleri mükemmel bir kitap. Sizleri nietzsche nin kurgusal dünyasına alıp bırakmayacak .

A
Ayşen Yıldız  -   09.04.2016
Nietzcheye bakıp tüm dünyayı görmek için ideal

Umutsuzluğa düşmüş bir adamı bu ruh halinden kurtarma çabası ile başlayan ve her türlü ruhsal noktaya değinen bir başyapıt. Bir de umutsuzluğa düşen adam Nietzsche olunca iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Gerçekte yaşamış insanları bu kadar güzel bir kurgu içinde bir araya getirmek de büyük maharet. Ayrıca çok emek isteyen bir eser. En sevdiklerim arasında yerini hiç kaybetmeyecek.

S
Samet Vırıt  -   07.04.2016
Zeka ürünü eser

Bazı kitapları okuduğunuzda zihinsel olarak doyduğunuzu hissedersiniz. Sizi besler ve geliştirirler. Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan birisi. Zeka ürünü bir yapıt.

M
Merve Erol  -   19.03.2016
Nietzche

Nietzche üzerine yazılmış en başarılı eser.

N
Nilgün Sakar  -   23.02.2016
Çok başarılı!

Harika bir eser Irvin Yalom'un baş yapıtlarından biri, kitap da filmi de oldukça başarılıydı. Hiç sıkılmadan okunan akıcı ve merak uyandıran bir kitap Nietzsche'yi okudukça analiz etmeye çalışacağınız içinde Sigmund Freud'un gençliğine dair birkaç detayın da bulunduğu çok başarılı bir eser gerçekten.

E
Esra Önder  -   22.02.2016
insan psikolojisi

hayat üzerine mutluluk üzerine ve yalnızlık üzerine çokça ders çıkardığım bir başucu kitabi oldu benim için.

H
Habibe Kavak  -   18.02.2016
Nietzsche

tekrar tekrar okumak isteyebileceğiniz güzel bir eser.

G
Gökay Erder  -   16.02.2016
Okunmalı, okutulmalı!

Nietzsche'nin zihninin en mahrem kuyularında bir yolculuk... Ümitsizlikle, ümitle baş eden bir doktor.. ve Freud... Bu üç karakter için okunması gereken yegane bir eser.

E
Esra Yılmaz  -   11.02.2016
Psikoterapi

Altı çizilip üzerine düşünülecek o kadar çok cümle barındırıyor ki. Her satırında zihnimin berraklaştığını hissettiğim harika bir romandı. Psikolojiye ilgi duyanların çok büyük bir zevkle okuyacağını düşünüyorum.

M
Meryem Alemdar  -   08.02.2016
Nietzsche..

Kitabı okuduktan sonra fark edeceksiniz ki daha önce üzerinde durmadığınız bir çok detay hakkında daha fazla düşünmeye başlamışsınız.Korkmadan okuyun :)

D
Didem Şahin  -   02.02.2016
Babil.com