ÜYE OL        GİRİŞ   
Nomisma % 25indirim

Nomisma

Bağımsız ve Milli Para Sistemi

Artuğ Çetin

Alfa Yayınları

30,00 TL 22,50 TL
10 iş gününde temin

- Piyasada gerek nakdi olarak kullandığımız gerekse elektronik ortamda banka hesaplarında tuttuğumuz paranın tamamı Merkez Bankaları tarafından tedavüle çıkarılmamış, yani üretilmemiştir. Bu gerçeğe inanabiliyor musunuz?

- Cüzdanımızda veya banka elektronik hesaplarıımızda tuttuğumuz paramızın neredeyse %85-90’ının, kâr amacı güden ticari bankalar tarafından üretilip tedavüle çıkarıldığını, yani varsayıldığı gibi, Merkez Bankaları tarafından üretilip tedavüle çıkarılmadığını, biliyor musunuz?

- Ticari bankaların para üretmeye yönelik bu ayrıcalıklı ve imtiyazlı statüsünün birçok ülkede yasalarla net bir şekilde düzenlenmemiş olduğunu biliyor musunuz?

- Para sisteminde yapılabilecek birkaç düzeltmeyle birlikte, bankalar batsa dahi, bankalarda yatan paralarınızın batmayacağı bir para ve bankacılık sistemi istemez misiniz?

- Banka iflaslarıyla ve mali krizlerle sarsılmayan bir para ve bankacılık sistemi olmasını ister misiniz?

- Günümüz para sisteminde yapılabilecek birkaç düzeltmeyle birkaç yıl içerisinde devlet ve kamu borçlarının %80 oranında geri ödenebileceğini ve böylelikle devletlerin vergilerde dahi indirime gidebileceklerini ve halkın zenginleşebileceğini biliyor musunuz?

İşte tüm bu ve benzeri avantajları Bağımsız ve Milli Para Sistemi sunmaktadır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 460
Barkod : 9786051718989

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Genel Yayın Yönetmeni
Mustafa Küpüşoğlu

Bir konu hiç bu kadar sade anlatılmamıştı.

İtiraf edeyim kitabı satın alırken acaba sonuna kadar okuyabilecek miyim diye şüphem vardı. Ancak ilk sayfadan sonuna kadar bir solukta okudum. Çok karmaşık olduğunu düşündüğüm bir konuda nasıl olur da her yazılanı anlıyorum diye şaşırdım kaldım. Dünyadaki ve ülkemizdeki mevcut para sisteminin nasıl bir çıkmaza girdiğini, devletlerin ve halkın üzerine nasıl bir yük getirdiğinin iç yüzünü görmek, Milli ve Bağımsız Para sisteminin bu sorunları nasıl çözeceğini öğrenmek isterseniz bu kitabı tavsiye ederim. Özellikle de konuya uzak duranlara her şeyi adeta bir ilkokul öğrencisinin anlayacağı kadar basitçe anlattığı için...

T
Tolga Taylan  -   17.01.2019
Babil.com