ÖABT Türk Dili Edebiyatı ve Türkçe Beyit Şerhleri Konu Anlatımlı Soru Bankası Seti

133,51 TL Bu alışverişten kazancınız: 35,49 TL
2 Günde Temin

Kitap Hakkında

Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım,
Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin KPSS sürecinde en çok zorlandığı konulardan birisi de hiç şüphesiz beyit şerhi ve aruz konusudur. “Eski Türk Edebiyatı” ile ilgili birçok kaynak bulunmasına rağmen doğrudan ÖABT’ye yönelik birkaç eser dışında beyit şerhi ile ilgili detaylı bir çalışma ne yazık ki yok. Yol arkadaşınız olmayı kendine her zaman ilke edinen Özdil Akademi Yayınları olarak böyle bir çalışmanın öğretmenlerimiz için faydalı olacağı düşüncesinden yola çıktık ve benzersiz bir ürün oluşturduk. Hazırlamış olduğumuz bu eşsiz eseri Beş farklı kitap olarak tasarladık. Bu sette daha önce satışta olan 3 lü sette bulunmayan iki kitabı “Edebi Sanatlar ve 1000 Temel Kelime Fihristi” koyduk. 
Set içerisinde yer alan kitap bilgileri: 
İkinci Kitap (Edebî Sanatlar): Bu kitapta edebi sanatlar ile ilgili detaylı olarak konu anlatımı yer almaktadır. Konu anlatımı yapılırken her bir başlıkla ilgili bol ve açıklamalı örneklere yer verdik. Daha sonrasında 80 soru üzerinden sınavda çıkabilecek tüm edebi sanatları ele aldık. Her bir sorunun hem beyit açıklamasına hem de beyitte yer alan tüm edebi sanatların açıklamasına yer verdik.
Dördüncü Kitap (Bin Temel Kelime Fihristi): Bu kitabımızda divan şiirinde önemli olan 1000 kelimeye ve bu kelimelerin anlamlarına yer verdik. Bu kelimeler seçilirken ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda geçen beyitleri tek tek incelendik ve o beyitlerdeki Arapça ve Farsça kelimelerin anlamlarına yer verdik. Kelime fihristinde bilinmesi gereken 1000 temel kelimeye yer verilirken bunun dışında sizlerin beyitleri çözerken karşılaştığınız kelimeleri de buraya dahil etmeniz için kitabımıza boşluklar bıraktık.
Kitabımızda yer alan beyitleri seçerken ÖSYM sınavlarında sorulan sorulardaki beyitlerin özelliklerini detaylı olarak inceledik ve sınavda çıkması muhtemel beyitleri kitabımıza aldık. Bunun yanı sıra ÖABT’de sorulan güncel soru tarzlarına da kitaplarımızda yer verdik. Başucu niteliğinde hazırladığımız bu çalışmamız, geleceğimizi emanet ettiğimiz siz değerli öğretmen arkadaşlarımızın bu zorlu süreçte yol arkadaşı olacaktır.
Yahya Kemal Beyatlı’nın da söylediği gibi:
Sönmez seher–i haşre kadar şi’r–i kadîm
Bir meş’aledir devr edilir elden ele
(Kıyamet sabahına kadar sönmeyecek ve elden ele devredilecek bir meş’aledir eski şiirimiz.)
Yekta Özdil

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Yayınlanma Tarihi
  2024
 • Sayfa sayısı
  1
 • Ağırlık
  100
 • Boyutlar
  16 x 24
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  2. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
  Türkiye
 • Cep Boy
  Hayır
 • Yayınlanma Sayısı
 • Barkod
  9786259863214
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç