ÜYE OL        GİRİŞ   
Okul Öncesi Dönemde Değerler Eğitimi Etkinlikleri % 30indirim

Okul Öncesi Dönemde Değerler Eğitimi Etkinlikleri

Gülden Uyanık Balat, Asude Balaban Dağal

Kök Yayıncılık

35,00 TL 24,50 TL
Stokla sınırlı: 2 adet

Değerler toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır ve okul öncesi dönemde değerlere ilişkin ilk bilgiler kazanılır. Kaliteli bir okul öncesi eğitim programında akademik becerilerin yanında toplumsal değerlere de yer verilmelidir. Aileler ve okul öncesi eğitimcileri çocuklar için değerleri öğrenebilecekleri ilk modeller olacaktır. Hem eğitimcilerin hem de ailelerin değerleri benimsemiş ve iyi uygulayabilen yetişkinler olmaları gerekir.

Okul öncesi çocuğunun temel ihtiyaçları şu şekilde sıralanmaktadır; iyi bakım, beslenme, sevgi ve şefkat, güven, hareket, yetişkin desteği, yaratıcılığı destekleyici ve estetik duygusunu geliştirici ortam, kendini tanıma, kanıtlama ve özgürlük, diğer çocuklarla birlikte olma ve oyundur. Bu dönemdeki eğitimin ana hedefi çocuğun temel ihtiyaçlarının karşılanması olduğuna göre önde gelen temel ihtiyaçların bilinmesi ve tanımlanmasının son derece önemli olduğu bilinmektedir.

Dr. Gülden Uyanık Balat ve Uzm.Asude Balaban Dağal’ın “Okul Öncesi Dönemde Değerler Eğitimi Etkinlikleri” kitabı, anne–baba ve öğretmenlere çocuklarına değerleri kazandırırken neler yapabilecekleri konusunda örnekler vermektedir..

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2011
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 15,50 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 191
Barkod : 9799754994048

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Aslı Yılmaz

Grafik Uygulama
Nihal Çağlar
Pelin Güclü

Babil.com  
ANDUIN