Babil.com
Ölümcül Kimlikler % 35indirim

Ölümcül Kimlikler

Les Identites Meurtrieres

Amin Maalouf

Yapı Kredi Yayınları

16,00 TL 10,40 TL
 
5/5 (1 kişi)
2 iş gününde temin

"Bana içimin derinliğinde'ne olduğum sorulduğunda, bunda herkesin içinin derinliğinde ağır basan tek bir aidiyetin, bir bakıma kişinin derin gerçekliğinin doğarken ebediyen belirlenen ve artık değişmeyecek olan özünün var olduğu inanışı yatıyor; sanki geri kalanın, bütün geri kalanın özgür insan olarak katettiği yolun, benimsediği inanışların, tercihlerin, kendine özel duygusallığının, yakınlıklarının,sonuçta yaşamının, hiçbir önemi yokmuş gibi."

Kimlik, insanın zamanın içindeki incelişinde onu dünyaya bağlayan bir ayna. Amin Maalouf, Ölümcül Kimlikler'de çok yönlü ve saydam bir sorgulamanın eşliğinde, aynadaki görüntünün tutabileceğine işaret ediyor. Ölümcül Kimlikler, dünyanın yeni zamanlarında insanlığın küllerinden kuracağı düzenin temeline konan bilge bir taş.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 135
Barkod : 9789750801990

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Aysel Bora

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

harika

Kimlik kavramı üzerine bu kadar tarafsız ve açık açık bir anlatıma sahip başka kitap yoktur eminim. Okuyun okutun.

B
Buse B  -   21.03.2019
Kimlik

Günümüz insanının yaşadığı kimlik bunalımını en güzel açıklayan kimlikler arasında boğulmuş günümüz insanına alt kimlik üst kimlik gibi kavramlarla yüklenmeye çalışılan rollere kendi dilince ayar veren bir baş yapıt.

H
Hüseyin Dilek  -   31.05.2016
Kimlik karmaşası

Toplumumuzdaki her bireyin yaşadığı en büyük sorunlardan biri kimlik sorunudur. Tarih boyunca fazla sayıda, farklı etnik ve kültürel kökenin bir arada yaşadığı ve günümüzde yaşamaya devam ettiği topraklarda yaşıyoruz. Yazar Amin Maalouf da, bu tip ayrımların çok keskin olduğu bir ülke olan Lübnan'ın vatandaşı. Bu sebeple kimlik konusunu çok güzel işleyebilmiş. Kimlik nedir, parçalara mı ayrılmıştır, bir bütün müdür, bütünden fazlası mıdır, bunlar hayatımıza nasıl etki eder? gibi çok can alıcı ve biz farketmesek de hayatımızı oldukça etkileyen konuları işliyor. Okurken dahi kendinizi ve düşünüş şekillerinizi sorgulayacaksınız.

M
Melih Akdogan  -   22.04.2016
Çok güzel

İnsan kimliğini oluşturan unsurları -birbirinden zıt veya yakın fark etmeksizin- içselleştirdiği zaman nasıl ruhen zenginleşebilir ya da bunları yaşamasına imkan verilmeyen azınlıklar nasıl tehlikeli yollara sürüklenebilir çok güzel anlatılıyor kitapta. Göçmenlerin kimlik bunalımları, batı ve doğu halklarının arasındaki farklar ve sebepleri. Doğu'nun geçmişteki zengin fikir dünyasının şimdi ortadan kaybolma sebepleri ve daha birçok konu harika işlenmiş. Yazar da ülkesini terk etmek zorunda kalmış bir insan olduğu için fikirlerini iki kat değerli buluyorum. Okuyan herkes işlenilen temayı kendi hayatında sorgulayacak ve çok şey öğrenecek.

Ö
Özge Nurdoğan  -   03.03.2016
Güzel

Dili sade ama anlatımı biraz ağır olduğu için dikkatle ve sessiz bir ortamda okunması gereken bir kitap. Her şeye rağmen bu kitabı bitirdiğiniz zaman hayatınızda bazı şeylerin değişmiş olduğunu fark edeceksiniz.

Z
Zeynep Eriman  -   17.02.2016
Babil.com  
ANDUIN