Babil.com
Ormanda Ölüm Yokmuş % 25indirim

Ormanda Ölüm Yokmuş

Latife Tekin

İletişim Yayınevi

7,00 TL 5,25 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

"Yataktan zihin ve yürek yorgunluğuyla kalkmak yaşama katılma isteğini köreltiyordu. Kaçınılmaz bir biçimde yalnızlaşmıştı, ama buna karşılık, gündelik karmaşanın uğultusundan sıyrılıp öyle bir sessizliğe kavuşmuştu ki, sonunda içine yeniden, sessiz dünyanın bir parçası olduğu eski zamanların ruhu dolmuştu. Tümüyle ümidini yitirerek her şeyin, herkesin uzağına çekildiğinde taze bir hava sarıp sarmalamıştı onu."

Ormanda Ölüm Yokmuş, doğanın kucağında, zamandan azade bir hikâye anlatıyor. Resim yapmayı bırakmış ressam Emin ile öyküler yazıp biriktiren Yasemin'in, kendilerine ve hayata hesap veren uzun sohbetine şahit oluyoruz romanda. Düş kırıklığıyla sonlanmış aşklarını geride bırakarak ormana sığınmış bu iki yakın arkadaş, birbirlerine tutunarak ormanın kuytularına doğru yol alıyorlar. Latife Tekin şiirselliğin zirvesinde gezinen anlatımıyla karamsarlığa düşmüş bir erkeği ve onu ayakta tutmaya çalışan bir kadını tutkuyla resmediyor. Yaprakların, taşların, kuşların gölgesinde sarsıcı bir içsel yolculuk hikâyesi.

"Latife Tekin'e sözcüklerle başlanır. Şiirle okunur. Sessizlikle anlaşılır."

- Haydar Ergülen

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2013
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 184
Barkod : 9789750512704

Katkıda Bulunanlar

Editör
Bahar Siber

Düzelti - Redaksiyon
Arzu Nilay Kocasu

Alın

Aşk hayatlarında hayal kırıklığına uğramış iki arkadaşın ormana sığınarak hayatlarını sorgulamalarını okuyoruz. Yoğun bir içsel anlatıma sahip kitap. Ama bu sizi sıkmıyor. Dili, anlatımı tam benim tarzım. İlk defa okumama rağmen çok sevdim yazarı. Diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum 😍 Eğer sizde edebi lezzet peşinde koşanlardansanız bu kitap tam size göre. 👌

T
Tuğba Çakmak  -   18.07.2016
Babil.com  
EDORAS