75 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

2020 DHBT Tafsilat Detaylı Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

Ortaöğretim-Önlisans-Lisans Tüm Adaylar

Mehmet Ümütli

0,0
0 değerlendirme
55,06 TL 85,00 TL %35
5 iş günü içinde temin Standart Teslimat : 28-31 Ocak

Kitap Hakkında

Değerli DHBT Adaylarımız...

Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ilk defa göreve başlamak için DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) yapılmaktadır. Sınav, ÖSYM tarafından iki yılda bir defa yapılmaktadır. Bu sınavda başarılı olunmadan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Görevlisi, Müezzin veya Kur’an Kursu Öğreticisi olarak memur statüsünde çalışılması mümkün değildir. Dolayısıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sizler için büyük önem arz etmektedir. Öte yandan içinde bulunduğumuz bilgi çağında doğru bilgiye doğru kanaldan ulaşma da büyük önemarz etmektedir. Zira öğrendiğimiz bilginin inancımız olduğunu düşünürsek konunun ciddiyeti ve her kaynaktan alınmayacak kadar yüce olduğu ortaya çıkmaktadır.

DHBT tafsilat kitabı, bir ihtiyaç sonucu ortaya çıkmıştır. Zira bu alanda yapılmış olançalışmalar, hem sadra şifa olmamakta hem de konunun uzmanları tarafından hazırlanmadığı için en kutsal alan olan dinî bilgi sahasında tabiri caizse bilgi kirliliğine sebep olmaktadırlar. Yazanlarının kim oldukları bilinmeyen, beklide hayatında hiç mihraba geçmemiş insanlar tarafından hazırlandığı düşünülen çalışmalar bunlardan sayılabilir. Bununla birlikte alanda uzmanlığı olmayan kimi din görevlisi arkadaşların tenkih ve tahkik etmeden sağdan soldan aldıkları malumat ile kitap çıkarıyor olması da içler acısı bir durumdur. Sınava girecek olan adaylarımıza tavsiyemiz bu nitelikteki yazarların ve yayınevlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.

DHBT tafsilât kitabında bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işlemeye çalıştık. Konuları bir din görevlisinin ve adayının bilmesi gerektiği kadar izah ettik. Zira konu bilinmeksizin salt soru çözmenin kuru bir ezberden öteye gitmediği kanaatini taşımaktayız. Nitekim DHBT sınavlarında Dinler Tarihi ve Mezhepler Tarihi konularında ayrıntı bilgilerin yoğun olarak sorulmuş olması da bunu ispatlayan bir durumdur.

Bu çalışma içeriğiyle İmam-Hatiplik, Müezzinlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği seviyesinde DHBT sınavına hazırlanan Ortaöğretim-Önlisans-Lisans düzeyindeki bütün adaylarımıza hitap etmektedir.

2020 DHBT tafsilât Kitabının Belirgin Özellikleri
- Adından da anlaşıldığı gibi en kapsamlı ve detaylı konu anlatımına sahiptir.
- Alanında en güvenilir konu anlatımına sahiptir.
- Konu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak algıda seçicilik sağlanmıştır.
- Konu içinde verilen “tafsilat” ve “öğrenmeden geçme” bilgi notlarıyla püf noktalar belirtilmiştir.
- En önemlisi, tafsilât kitabımız; Dhbt hazırlık kurslarında en çok tercih edilen hazırlık ders kitabıdır.

Nasıl Çalışmalıyız?
- Öncelikle bütün sınavlarda olduğu gibi DHBT’de de başarılı olmanın tek yolu planlı bir çalışmadan geçmektedir.
- Konu anlatımı mutlaka not alınarak veya altı çizilerek çalışılmalıdır. 
- Önemli hususlar ezberlenmelidir.
- Konular veya kavramlar arasında bağlantıbulunması halinde, daha fazla dikkat edilmeli, analiz ve sentezleme yöntemi kullanılmalıdır.
- Konu anlatımları sonunda yer alan testlerdenyanlış cevapladığınız olması halinde ilgili konu tekrar gözden geçirilmelidir.

Yeterli Olur mu?
- 2020 DHBT tafsilat Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, konu anlatımı olarak yeterli bir çalışmadır.
- Konular bitirildikten sonra daha fazla soru çözülerek bilginin yerleşmesi ve farklı soru tekniklerinin görülmesi sağlanmalıdır.
- Bu konuda adaylarımıza Tafsilat Soru Bankası ve Çözümlü Denemelerimizi ve Dhbt’nin Pusulası yayınlarımızı tavsiye ediyoruz.

Gayret bizden, Başarı ise yalnızca Yüce Allah’tandır.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  2
 • Sayfa sayısı
  631
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  631,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  1. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786056199158
 • Basım tarihi
  Ekim 2019
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  19,50cm x 27,50cm
 • Kategoriler
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com