95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Osmanlı İmparatorluğu Askerî Kıyafetleri 1826 - 1922

0,0
0 değerlendirme
420,75 TL Bu alışverişten kazancınız: 4274,25 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 12-13 Temmuz

Ürün Hakkında

Hisart Canlı Tarih Müzesi Kültür Yayınları’nın ikincisi ve kendi kategorisinde en kapsamlı eser olan, Kadir Türker Geçer tarafından kaleme alınan “Osmanlı İmparatorluğu Askerî Kıyafetleri 1826-1922” kitabı Türk Askerî tarihimize ışık tutuyor.

 

Osmanlı İmparatorluğu Dönemi, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı dönemlerinde ordularımızın kullandığı kılık, kıyafet ve aksesuarlarına ilişkin bilgilere ulaşmak hususunda yayınlanmış eserlerin yetersizliğini gören Nejat Çuhadaroğlu, müzede sergilemekte olduğu orijinal eserler ve fotoğraf arşivi aracılığı ile kitap içeriğinin görsel olarak zenginleştirilmesine büyük katkı sağladı.

 

Konusu itibarıyla bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı ve referans kaynak olacak bu kitap, Türk Askerî Tarihi konusunda çalışma yapanlar, dönem filmi ya da dizisi çekecekler için de ciddi bir rehber olacaktır.

 

Milli Savunma Üniversitesi Kara Hara Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Gültekin Yıldız, “Osmanlı İmparatorluğu Askerî Kıyafetleri 1826-1922”nin arka kapağı için kaleme aldığı yazıda bu önemli çalışmayı şöyle anlatıyor:

 

“Elinizdeki kitap, yıllarını Osmanlı üniformalarını incelemeye vakfetmiş olan Kadir Türker Geçer tarafından Hisart Canlı Tarih Müzesi’nin destekleriyle hazırlanmış ve yayınlanmış, alanındaki ilk bütüncül modern incelemedir. Batılı anlamda düzenli bir ordu teşkilatı olarak 1826 yılında kurulan ve günümüz Türk Kara Kuvvetleri’nin zeminini oluşturan Asâkir-i Mansûre-i Muhammediyye’den Cumhuriyet ordusuna kadar geçen bir asırda, askerî üniformalarımızın geçirdiği dönüşüm ve gelişim bu kitapta ortaya konulmaktadır.

 

Üniformaların pek çok farklı bileşenini ve nişanlar dâhil tüm ayrıntılarını zengin görsel malzeme ile bize tanıtan bu kitap, Yakınçağ Türk Askerî Tarihi meraklıları ve araştırmacılar için paha biçilmez bir başvuru eseridir.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Sayfa sayısı
  504
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9786050699814
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç