95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Osmanlı'da Tören ve Alaylar

0,0
0 değerlendirme
22,80 TL Bu alışverişten kazancınız: 7,20 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 04-05 Temmuz

Ürün Hakkında

Bir milleti ayakta tutan değerleri inançları örf ve âdetleri vardır. Bunlar milletlerin damarları eti kemiğidir. Harçsız çimentosuz temelsiz binalar nasıl çökerse maddi ve manevi değerlerine sahip olmayan toplum ve milletler de çökerler.

İslâmiyetten önce örf âdet ve geleneklerine düşkün olan Türkler Müslüman olduktan sonra İslâmiyetin yasak etmediği âdet ve geleneklerini sürdürdüler.
Muhteşem Osmanlı'nın kudret ve haşmetine yakışan büyük ilgi gören ve halkın devlet ile kaynaşmasına vesile olan bu çok ihtişamlı tören ve alayların çoğu dinî içerikli idi.
Tören ve Alaylar sırasında halkın ve alkışçıların "mağrur olma Padişahım senden büyük Allah var" hakimâne sözleri yanında gönül doktoru ve sevgi pınarı Şeyh Edebâli'nin (Osman Bey'e); "Halkını yaşat ki Devlet yaşasın!" nasihati de padişah ve devlet adamlarını bir bakıma hizaya getiriyordu.

Törenler Osmanlı'nın devlet hayatının ayrılmaz bir parçaydı. Ona özellik ve güzellik katıyordu. Cülûs elçi kabûlü sefere çıkış törenleri devletin haşmetine yakışır bir şekilde yapılırken dosta ve düşmana heyecan ve korku salıyordu
 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Sayfa sayısı
  183
 • Sayfa sayısı
  2022
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9786257221764
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç