Babil.com
Ovadya, Nahum, Sefanya’nın Mesajı % 40indirim

Ovadya, Nahum, Sefanya’nın Mesajı

Tanrı’nın İyiliği ve Sertliği

The Message Of Obadiah, Nahum and Zephaniah

Gordon Bridger

Haberci Basın Yayın

18,52 TL 11,11 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 adet stoklarımızda

Ovadya, Nahum ve Sefanya muhtemelen Kutsal Kitap’ın en az okunan ve en nadir vaaz edilen kitapları arasındadır. Ancak Gordon Bridger, çeşitli ikna edici gerekçelerden ötürü bu üç Eski Antlaşma kitabını çalışmaya ve hayatımızda uygulamaya geçirmeye dair bizleri teşvik etmektedir.

Kutsal Yazılar’ın bir parçası, İsa tarafından pekiştirilmiş olarak, Tanrı’dan bir mesaj ilettiklerini ileri sürerler ve bizlere başlıca bazı gerçekleri öğretmektedirler: kişisel, mutlak yetkili, doğru ve seven Tanrı üzerine odaklanmanın; günah ve yargıyla yüzleşmenin; tövbe ve imanla karşılık vermenin ve gelecekteki kurtuluş ve yenilenme umudunun önemi. Ayrıca gerçek dünyayla da ilişkilidirler, döneminin ruhsal ve ahlaki konularıyla olduğu kadar, sosyal ve politik konularıyla temas halindedirler (İ. Ö.yedinci yüzyıl)

Politik liderler arasındaki bayağılık, dini önderlerin sadakatsizliği, ulusal ve kişisel gurur, insanlığa karşı suç ve Tanrı halkına zulüm.
Bu nedenle, bu meydan okuyucu kitaplar, burada açık ve ikna edici bir şekilde açıklamış olduğu şekilde, bilhassa günümüz kilisesi ve dünyasıyla alakalı konuları ve temaları ele alıp işlemektedir.

Şimdi emekli olmuş olan Gordon Bridger, Londra, Cambridge, Edinburgh ve Norwich’teki kiliselerde hizmet etmiş ve 1987 yılından 1996 yılına kadar Oak Hill College, Londra’nın Müdürlüğünü yapmıştır. Cromer Parish Kilisesi, Norfolk, İngiltere’de vaaz takımının da bir üyesidir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2017
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 412
Barkod : 9786054707386

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Yeşim Mısırcı

Kapak Tasarım
Erman Koparan

Katkıda Bulunan (İçerik)
Maya Perktaş

Babil.com  
ANDUIN