ÜYE OL        GİRİŞ   

Özel Eğitimde Sanatsal Etkinlikler % 35indirim

Özel Eğitimde Sanatsal Etkinlikler

Anıl Ertok Atmaca, Emine Eratay,  

Eğiten Kitap

25,00 TL 16,25 TL
1 adet stoklarımızda

Bu kitap, özel gereksinimli çocuklarda müzik, spor, hareket, dans, resim, drama gibi amaçlı etkinlikler yoluyla özel gereksi­nimli bireylerin sosyal yeterliklerinin, işlevsel akademik beceri­lerinin desteklenmesine yönelik bir çalışmadır.

Sanat, oyun, spor yoluyla özel gereksinimli bireylerle hangi ak­tivitelerle hangi kazanımlara erişebileceği konusunda kaynak olmak hedeflenmiştir. Zihinsel engelli çocukların kaba ve ince motorları kullanmada yetersiz olduklarını ve el-göz koordi­nasyonunu güç sağladıklarını, bu nedenle bu tür hareketlerin kazandırılması uzun zaman, sürekli alıştırma ve sabır gerektir­diğini sıkça belirtilmektedir.

Ayrıca, kişiliğe ve yaratıcılığa yönelik yararlar sağlamaktadır. Sosyalleşmeye yönelik; disiplinli çalışabilme, yardımlaşma, paylaşabilme, etkilenme, eleştiri yapma-eleştiriyi kabul etme, tahammül etme, bekleme/sabır, çalışmaya katılma, grupla uyum sağlama, paylaşabilme, çalıştığı yeri temiz tutma, temiz­liğini kontrol etme vb. becerilerini geliştirmek sayılabilir.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2014
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 150
Barkod : 3990000052632

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Emine Eratay

Babil.com  
EDORAS