Babil.com
Paris Mimarı % 37indirim

Paris Mimarı

The Paris Architect

Charles Belfoure

Yabancı Yayınları

37,00 TL 23,31 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

“Cesaretin, beklenmedik bir kahramanlığın ve sanatın iç içe geçtiği tüyler ürpertici bir roman. Elinizden bırakamayacaksınız!”

- Publishers Weekly.

“Sade anlatımı, hareketli tarzı ve güçlü karakterleriyle geleceğin Ken Follett’i.”

- Booklist

“Tercihler ve fedakarlıklar üzerine heyecan verici bir hikaye. Kesinlikle okunmalı!”

- Bookshelf

“Schindler’in Listesi kadar gerilimli.”

- Julie Kramer, Shunning Sarah ve Stalking Susan kitaplarının yazarı  

“Paris Mimarı, Alman işgalindeki acımasız ve karanlık Fransa sokaklarını gözler önüne seren heyecan verici ve sürükleyici bir roman.”

- Kristina McMorris

“Kesinlikle okumaya değer bir hikaye. Neyin daha önemli olduğunu sorgulayan, okuru aynı durumda kalsa ne yapacağını düşünmeye iten bir kitap.”

- Nancy Nevin Nelson

Doğru olanı yapmak için neleri feda edebilirsiniz?

1942’de Paris’te, yetenekli mimar Lucien Bernard ucunda ölüm riski olan bir teklifi kabul etti. Tek yapması gereken zengin bir Yahudi’nin saklanabileceği gizli bir yer inşa etmekti; en iddialı Alman subayın bile bulamayacağı kadar kusursuz bir saklanma yeri. Ve yeterince zekice davranırsa her türlü beladan uzak durabilirdi. Lucien’in paraya umutsuzca ihtiyacı vardı ve çok sevdiği şehri işgal eden Nazi askerlerine gizliden gizliye meydan okumak karşı koyamayacağı bir fırsattı.

Tasarladığı saklanma yerlerinden biri işe yaramaz hale geldiğinde Lucien kendisini amansız bir mücadelenin içinde buldu, çünkü bir Yahudi’yi saklamak onun için artık son derece kişisel bir sorundu.

Paris Mimarı, birbirimize neler borçlu olduğumuzu ve doğru olanı yapmak için ne kadar ileri gidebileceğimizi acımasızca sorgulatıyor. Bir mimar tarafından yazılan bu hikaye, her sayfada daha da gerçeklik kazanıyor ve saklanan her bir kişiyle, kurtarılan her bir hayatla daha da elinizden bırakamayacağınız bir hal alıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 368
Barkod : 9786055016326

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Öznur Özkaya

Kapak Tasarım
Şükrü Karakoç

Hazırlayan
Tuğçe Nida Sevin

Mükemmel

Açlık, sefalet, hayatta kalmak için yapılan mücadeleler. ..... Alman askerlerinin Paris halkına yaptığı zulmü okuyunca duygulanmamak, etkilenmemek elde değil. Kitabın bazı yerlerini okurken heyecandan tırnaklarımı kemirdim ve o anı birebir yaşadım. Soykırım tarihi İlginizi çekiyorsa hiç beklemeden okuyun bence. ..

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016
Babil.com  
TOPRAK