Babil.com
Paris ve Londra’da Beş Parasız % 35indirim

Paris ve Londra’da Beş Parasız

George Orwell

Can Yayınları

21,00 TL 13,65 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

“Beş parasız kalmaktan o kadar çok bahsetmiştiniz ki; eh, işte beş parasız kaldınız ve hala ayaktasınız.”

Paris ve Londra’da Beş Parasız, 20. yüzyılın en büyük romancılarından George Orwell’in, Avrupa’nın iki büyük şehrinde, Paris ve Londra’da yaşadığı sefaleti olanca gerçekliğiyle anlattığı, son derece önemli bir eser. Bir gün Paris’in orta yerinde meteliksiz kalan genç yazar, yoksulluk ve açlıkla mücadele etmeye başlar. Rehineciler, iş bulma kurumları, umut tacirleri, karın tokluğuna günde on yedi saat çalışılan karanlık otel mutfakları arasında sürüp giden Paris macerası, yazarın güç de olsa kendini Londra’ya atmasıyla sona erer ama Londra’da onu çok daha ağır şartlar beklemektedir.

Orwell, modern insanın ısrarla görmezden geldiği bir dünyanın kapısını aralıyor. İşsizlik, evsizlik, açlıkla damgalanan bu dünyanın insanları izbe pansiyonlarda, berduş barınaklarında yaşıyor, hayata bir ucundan tutunmaya çalışıyorlar.

Paris ve Londra’da Beş Parasız, köleliğin hiçbir zaman, modern zamanlarda bile ortadan kalkmadığını, sadece görünüm değiştirdiğini anlatıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 248
Barkod : 9789750725630

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Berrak Göçer

Nadide bir eser

Gerçekten mükemmel bir şaheser. Hayatın zorluklarının satırlara bu kadar mükemmel bir üslupla nakledilmesi, kahramanla beraber zorluğu okurken parmaklarınızın arasında hissetmeniz. Hepsi takdire şayan. 1984'ten bile daha can alıcı olduğuna temin ederim sizleri.

A
Atıf Kalça  -   23.09.2016
harika

orwell'in okuduğum ilk romanı ve bayıldım..o kadar hüznün arasında hala espri yapmaya çalışması da harikaydı kahramanın..

H
Hakan Savaş  -   21.06.2016
Çaresizliğin betimlemeleri

Yoksulluğu, fakirliği, çaresizliği mükemmel bir şekilde anlatmış. Okudukça babamın anlattığı eski anılar geldi aklıma...

T
Tuğçe Bozkurt  -   11.06.2016
Okumadan gecme...

Yine george orwell yine haksizlik ve adaletsizligi cok guzel anlatmis

M
Muhammet Emin İmir  -   31.05.2016
Okunası...

George Orwell'ın okuduğum dördüncü kitabı. Seviyorum yazarın tarzını.<br />Kitaptan:<br /> * Biz asla tartışmayız. Münakaşa burjuvazinin hobisidir. Bizim tartışmalarımız, eylemlerimizdir.<br /> * Sadaka alan biri, velinimetinden hemen her zaman nefret eder...

A
Ayşım Okudan  -   23.05.2016
İndirimliyken alınabilir

Orada George Orwell ismi geçiyor olması bile insanın dikkatini çekmeye yetiyor.Alınıp okunmaya değer bir kitap.

M
Muratcan Candan  -   12.02.2016
Babil.com  
ISEN