ÜYE OL        GİRİŞ   
PIC Basic Uygulamaları % 37indirim

PIC Basic Uygulamaları

Kolektif

İstanbul Kültür Üniversitesi - İKÜ Yayınevi

20,00 TL 12,60 TL
Stoktan Teslim

Mikrodenetleyiciler günlük hayatta kullandığımız pek çok cihaz içerisine girmiş durumda. Öyle ki, otomobillerde, cep telefonlarında, fotokopi, radyo, televizyon, kameralarında, faks-modem cihazlarında ve bazı oyuncaklarda mikrodenetleyicilerin kullanımını görmek mümkündür.

Mikrodenetleyiciler sürekli geliştiriliyor, özellikleri ve performansları arttırılıyor. Bu da mikrodenetleyicileri programlayacak ve uygulayacak uzman gereksinimi yaratıyor. Kitapta, dijital ve analog işlem için gerekli mikrodenetleyicinin ve çevre elemanlarının seçilmesi, mikrodenetleyici için gerekli programın yazılarak devrenin hatasız olarak kurulması, PIC16F877 entegresinin özellikleri ve PIC16F84 entegresine göre üstünlükleri, PIC16F877'nin özelliklerinden yararlanarak uygulama devreleri kurulması, PIC Basic Pro ve PIC Basic dili ile program yazımı ve PIC Basic Pro ile programın mikrodenetleyiciye yüklenmesi ve devrelerin çalıştırılması konuları işleniyor.

Kitaptaki uygulamalar sonunda artık siz de bir mikrodenetleyiciyi tanımış ve amaca göre programını yazabilme seviyesine çıkmış olacaksınız.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 186
Barkod : 9786054763009
Babil.com  
ISEN