ÜYE OL        GİRİŞ   
Pis Moruğun Notları 2 % 25indirim

Pis Moruğun Notları 2

More Notes of a Dirty Old Man

Charles Bukowski

Parantez Yayınları

27,00 TL 20,25 TL
Stoktan Teslim

Harry bara girip oturdu. “Sulu skoç,” dedi barmene. Harry’nin barlara dair bazı düşünceleri vardı. İnsanlığın ikinci en aşağılık türünden geçilmezlerdi. Birinci en aşağılık türü hipodromda bulabilirdiniz. Harry hipodromdan az önce çıkmış biri olarak bütünüyle anlamsız bir günü tamamlıyordu. Müzik dolabı suskundu ve kimse bilardo oynamıyordu en azından. Bir bara girip sarhoş oluncaya kadar aynaya bakmanın mümkün olduğu o eski günleri hatırladı. Ya da birini marizlerdin, ya da biri seni marizlerdi.

O zamanlar hipodromda kazanmak da mümkündü ve arada sırada klas bir hatunla tanışırdın. Ama sızlanmanın yararı neydi? Herkes aynı dünyada yaşıyordu. Ya da öyle diyorlardı. İlk içkiyi hakladı, bir tane daha söyledi.

Pis Moruğun Notları II’de Charles Bukowski'nin ölümünden sonra dergilerden derlenmiş, daha önce hiç kitaplaşmamış eserleri yer alıyor. Bu eserlerin çoğu çeşitli yeraltı dergilerinde yayınlanmış.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 216
Barkod : 9789752810686

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Avi Pardo

Genel Yayın Yönetmeni
Metin Celal

2

open city gazetesinde yazar olarak çalışan charles bukowskinin köşesinin adı.<br />buradaki yazılarından ufak bir alıntı: "..eğer amerika'da uyuşturucu yasallaşırsa sadece biraz farkeder. bu mahkemeler, hapishaneler, yasalar ve avukatlar var olduğu sürece fazla birşey değişmez. uyuşturucuyu legalize etmelerini istemek, koluna taktıkları kelepçenin üstüne tereyağı sürmek gibi. nafile her şey, her şey nafile".

E
Erdi Küçüköneralp  -   04.06.2016
Babil.com