ÜYE OL        GİRİŞ   
Polonyalı Bir Seyyahın Gözünden 16. Asır Türkiyesi % 30indirim

Polonyalı Bir Seyyahın Gözünden 16. Asır Türkiyesi

Simeon

Köprü Kitapları

27,78 TL 19,45 TL
Stoktan Teslim

Köprü Kitapları tarafından yayınlanan Polonyalı Simeon’un 1600’lü yıllarda İstanbul ve Anadolu’ya yaptığı seyahatinde kaleme aldığı yazılarından oluşan “Polonyalı Bir Seyyahın Gözünden 16. Asır Türkiyesi” adlı kitap 256 sayfadan oluşmaktadır.

Polonyalı Simeon, bu kitabın sayfaları arasında İstanbul ve Anadolu’ya nostaljik bir geziye çıkarıyor okuru... “Bir gün bir şehirliden rica ettim ve onunla beraber herkesin gıpta ettiği Ayasofya’ya gittim. Şeyhlere bahşiş verdik ve bizi içeri aldılar. Mabedin büyüklüğünü, yüksekliğini ve güzelliğini temaşa ederek hayran olduk ve Allah’a şükrettik. Hiç bir yerde böyle bir bina görmüş değiliz. Orada şaşılacak derecede büyüklükte ve kalınlıkta zarif ve güzel birçok mermer sütunlar gördük. Sütunlar muhtelif boy ve kalınlıkta olduğu gibi kırmızı, beyaz, mavi, yeşil, siyah ve erguvani, bazıları da benekli mermerden idi.

Bir kısım sütunlar çukurlu olarak yontulmuş, bu çukurlar yaldızla ve mavi renklerle doldurulmuştu. Bu sana’at güzelliğini tadabilmesi için insanın bin gözü olmalı.”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 24,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 256
Barkod : 9786056644672
Babil.com